Yeni tramvayların test sürüşleri yapılıyor

Vatman adaylarının eğitimleri, yeni tramvayların test sürüşleri sürüyor.

Eskişehir 06.07.2018, 11:23
Yeni tramvayların test sürüşleri yapılıyor
banner11

Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük yatırımlarından biri olan Tramvay Projesi’nde, 6. etap hatların yapımı hızla devam ederken, hizmete alınacak tramvayların vatman adaylarının eğitimleri ve yeni tramvayların test sürüşleri eş zamanlı olarak devam ediyor.

Emek-71 Evler’den Şehir Hastanesi’ne ardından da,  5,2 kilometrelik devam hattıyla Sultandere ve 75. Yıl Mahallelerine ulaşacak ESTRAM’ın saha çalışmaları aralıksız devam ediyor. Şehir Hastanesi güzergâhında çalışmalar hızla devam ederken, yeni hizmete başlayacak SKODA marka tramvayların test sürüşleri de seferlerin sona erdiği gece saatlerinden sabahın ilk ışıklarına kadar sürüyor.

Tramvayların ve yeni hatların hizmet vermeye başlamasıyla birlikte doğacak sürücü ihtiyacını gidermek için ESTRAM bünyesinde çalışacak vatmanların eğitimlerinin de devam ettiğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Çalışmalar tamamlandığında toplam hat uzunluğumuz 61,1 kilometreye ulaşacak. Alımını gerçekleştirdiğimiz ve tamamı Eskişehir’e ulaşan 14 yeni tramvayla birlikte tramvay filomuzdaki araç sayımız 47’ye ulaşmış olacak. Gece seferlerin durmasıyla birlikte yeni tramvaylarımızın test sürüşlerini gerçekleştiriyoruz. Diğer yandan da yeni tramvayların hizmete girmesiyle ortaya çıkacak vatman ihtiyacımız için de yeni adayların eğitimlerini tamamlıyoruz. Hem sahada hem de teorik bilgilerle yeni vatmanlarımızı hazır hale getirmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu. 
 

Yorumlar (0)
10°
parçalı az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@