Yaz döneminde 4 bin 41 kişi faydalandı

Tepebaşı Belediyesi’nin yaz mevsiminde başta çocuklar olmak üzere Eskişehirlilerin su sporları ile buluşma noktası olan Su Sporları Merkezi’nde yaz dönemi sona erdi.

Eskişehir 19.08.2018, 14:13
Yaz döneminde 4 bin 41 kişi faydalandı
banner11

Tepebaşı Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi, Su Sporları Merkezi 2018 Yaz Dönemi sona erdi. Yıllık ortalama 20 bin kişinin faydalandığı merkezden Temmuz ayı boyunca hizmet alan kişi sayısı 4 bin 41 oldu.

Merkezde engelli yüzme programları, masa tenisi, 5-6 yaş ve 7-18 yaş arası çocuklara yönelik eğitim gruplarının yanı sıra, 19 yaş üzeri vatandaşlar için de serbest zaman ve eğitim ile yoga gruplarını içeren faaliyetler gerçekleştirildi. Merkezde rehabilite ve eğlence havuzu olarak hizmet veren 25 metrekarelik oval havuzda 5-6 yaş çocuklar için eğitim, yetişkin bayan eğitim grupları ve engelli vatandaşların yüzme eğitimleri gibi programlar uygulandı. 25 metre uzunluğundaki 6 kulvardan oluşan sportif havuzda ise 5-18 yaş arasındaki çocukların gruplar halinde yüzme eğitiminin yanı sıra 19 yaş ve üzeri yüzme bilen yetişkinlere serbest zaman programı, yüzme bilmeyen veya teknik öğrenmek isteyen yetişkinler için eğitim çalışmaları ve engelli gruplarının çalışmaları yapıldı. Ayrıca Belde Evlerinden gelen öğrencilerden oluşan yüzücüler de Temmuz ayı içerisinde sportif havuzda eğitim gördü.

Tepebaşı Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi, Su Sporları Merkezi bünyesinde bulunan spor salonları ile yoga eğitimleri, masa tenisi ve pilates gibi sporlara da ev sahipliği yaptı. Temmuz döneminde spor salonlarından toplam 175 kişi yararlandı.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@