banner90

Yangın uçağı filosunu oluştururuz

Türk Harb-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Hasan Atak, yurdun dört bir yanında meydana gelen orman yangınlarında yaşanan yangın söndürme uçağı sıkıntısı ile ilgili konuştu. Atak: “Yangın uçağı filosunu Eskişehir’de yaparız” dedi.

ESKİŞEHİR 02.08.2021, 16:33 02.08.2021, 19:33
Yangın uçağı filosunu oluştururuz
banner11
banner223

Haber: Atahan Gezer

Sendika binasında gerçekleşen basın toplantısında konuşan Atak, yaşanan orman yangınlarıyla ilgili üzüntüsünü dile getirmesinin ardından, Akdeniz ve Ege sahillerinde 12 milyon hektar ormanlık alan bulunduğunu ve ülkemizde her yıl meydana gelen dört bin orman yangınında 10 bin hektar alanın zarar gördüğünü belirterek “Meydana gelen yangınların en önemli kısmı olan yangın uçaklarının temini ve idamesi. Daha önce yaşanan orman yangınlarında da bizzat Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ‘Türkiye’de hizmet verecek bir uçak filosu bulunmadığını’ ifade etmiştir” dedi.

Filoyu oluştururuz

1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü olarak, Türk Hava Kuvvetleri envanterinde bulunan dünyanın en önemli uçaklarının motorlarına yıllardan beri müdahale ettiklerini ifade eden Atak, sözlerini şöyle sürdürdü;

Eskişehir Türk Harb-İş üyeleri olarak her türlü yangın uçaklarının bakım, onarım ve idamesini yapabileceğimizi, Türkiye’ye hizmet verecek uçak yangın filosu oluşturabileceğimizi buradan duyurmak istiyoruz.”

Eskişehir bu sorumluluğun altından kalkar

Uçaklarda ömür kavramının parça bazında olduğunu hatırlatan Atak, gerekli bakımları yapıldığı takdirde yangın söndürme uçaklarının da yıllarca sorunsuz bir şekilde kullanılabileceğini söyledi. Hava İkmal olarak bilinen 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğünde pek çok jet uçağının ve helikopterin bakımlarının yapıldığının altını çizen Atak, sözlerini şöyle noktaladı;

“Yıllardır ülkemizin tamamının uçuş hattına destek sağlayan teknikeri, teknisyeni ve mühendisi ile 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü işçileri olarak Eskişehir’in söz konusu sorumluluğun altından gerekli ortam ve şartlar sağlandığı takdirde rahatlıkla kalkabileceğini tüm kamuoyuna saygı ile duyururuz.”

Yorumlar (0)
13
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@