Volkan Doğan’dan ‘il başkanlığı’ açıklaması

Adı, il başkanlığı için geçen Cumhur İttifakı Odunpazarı Belediye Başkan Adayı AK Partili Volkan Doğan, Eskişehir.Net’e konuyla ilgili açıklama yaptı.

Eskişehir 19.07.2019, 10:34
Volkan Doğan’dan ‘il başkanlığı’ açıklaması
banner11

Doğan’ın adı yerel seçimlerin ardından AK Parti İl Başkanlığı için geçmişti. Mevcut İl Başkanı Zihni Çalışkan’ın son günlerde katıldığı programların ardından ‘il başkanlığı tartışması’ yeniden alevlendi. Genel Yayın Yönetmenimiz Cihan Yıldırım, 2Eylül’de “Doğan’ı kast edemez çünkü...” başlıklı yazısında “AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, son günlerde benimsediği ‘sert tavır ve söylemlerine’ devam ediyor. Çalışkan son olarak esgündem26’ya konuştu. Röportajın bir bölümünde “Bazı arkadaşlarımız haddini aşarak belki hak etmedikleri halde bazı görevlere talip oluyorlar” dedi. İsim belirtmiyor ama siyasi ortama bakınca “Volkan Doğan’ı mı kast ediyor” diyoruz. Ama bir yandan da “Doğan’ kast ediyor olamaz çünkü Doğan dört ay önce 400 bin nüfuslu ilçeyi yönetebilir denilerek aday yapıldı. Odunpazarı’nı yönetmeye layık bulunan, hele hele beş yıl üst düzey bir performansla ilçe başkanlığı yapan Doğan, il başkanlığı da yapabilir, diyoruz” demişti.

İSTEYEN HERKES İL BAŞKANI OLMAK İÇİN…
Doğan, Yıldırım’a yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Merhaba... İsmimin anıldığı yazınızı dikkatle okudum. Ben, bırakın seçimden sonrayı, hayatımın hiçbir döneminde İl Başkanı olmak istemedim, herhangi bir çalışma yürütmedim. Partimizin çok güçlü kadroları ve çok sayıda il başkanı çıkaracak teşkilat yapımız vardır. İsteyen herkes il başkanı olmak için çaba gösterebilir, ama şu dönemde, bence bizlere düşen görev, İl Başkanımız Sayın Zihni Çalışkan ve görev başındaki tüm teşkilatımıza, daha iyi hizmet verebilmesi için destek olmaktır. Saygılar sunarım...”

Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@