Vali Ayyıldız, Sivrihisar’da

Vali Erol Ayyıldız, çeşitli ziyaretlerde bulunmak ve bazı programlara katılmak üzere Sivrihisar ilçesini ziyaret etti.

Eskişehir 07.08.2020, 17:33
Vali Ayyıldız, Sivrihisar’da
banner11

Programlarına ilk olarak Sivrihisar Kaymakamlığını ziyaret ederek başlayan Vali Ayyıldız, Kaymakam Alparslan Kılıç’tan ilçenin eğitim, sağlık ve asayiş durumu hakkında bilgi aldı.

Tarihi mekânları bünyesinde barındıran Sivrihisar ilçesinin,  geçmişten geleceğe ışık tuttuğunu kaydeden Kaymakam Kılıç, ilçede vatandaşların asayiş yönünden huzur ve güven içerisinde yaşadığını, Vali Ayyıldız’ı Sivrihisar ilçesinde ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Vali Ayyıldız, Kaymakam Kılıç ile birlikte Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü’yü makamında ziyaret etti. Yapılan çalışmalar ve yürütülen projeler hakkında Vali Ayyıldız’a bilgiler veren Başkan Yüzügüllü, tarihi ve kültürel değerlere sahip Sivrihisar’ı turizm merkezi haline getirmek için çalıştıklarını ifade etti. İlçenin her alanda kalkınmasına yönelik yapılacak çalışmalara büyük önem verdiklerini belirten Başkan Yüzügüllü, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti konuşmasında dile getirdi.

Daha sonra Vali Ayyıldız, Türk kültürünün önemli bir parçası olan ve yıllar boyunca çeşitli motiflerle şekillendirilen kilimlerin sergilendiği Sivrihisar Kilim Müzesi, Nasreddin Hoca Kültür Evi, Sivrihisar Saat Kulesi ve Seyir Terası ile Türkiye’nin ilk Açık Hava Heykel Müzesi olma özelliğine sahip ‘Sivrihisar Açık Hava Heykel Müzesi’ni gezerek, Kaymakam Kılıç ve Belediye Başkanı Yüzügüllü’den bilgi aldı.

Ziyaretlerin ardından Vali Erol Ayyıldız Sivrihisar ilçesinden ayrıldı.

Yorumlar (0)
16°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@