Uzun yıllar Eskişehir'de görev yapan doktor koronavirüse yenik düştü

Türk Tabipler Birliği, Covid-19 tedavisi gören Dr. Erçin Özüntürk'ün vefat ettiğini duyurdu. Dr. Özüntürk uzun yıllar Eskişehir'de görev yapmıştı.

Eskişehir 12.12.2020, 16:36 13.12.2020, 12:10
Uzun yıllar Eskişehir'de görev yapan doktor koronavirüse yenik düştü
banner11

Dermotoloji uzmanı Dr. Erçin Özüntürk Covid-19 nedeniyle vefat etti. TTB'nin sosyal medya hesabından yapılan duyuruda "Dermotoloji Uzmanı Dr. Erçin Özüntürk’ü Covid-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz” denildi.

Dr. Erçin Özüntürk bir dönem Eskişehir Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini yürüttü. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Hastanesi’nde uzman olarak çalışan Özüntürk, Eskişehir’de bulunduğu süre boyunca serbest muayenehane hekimliği yaptı.

Dr. Erçin Özüntürk kimdir?

"Dr. Ercin Özürtürk Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı’dır. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1975 yılında mezun olduktan sonra, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde uzmanlık eğitimi almıştır. Bolu ve Eskişehir Devlet Hastaneleri’nde uzman olarak çalıştıktan sonra, bir dönem Eskişehir Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini başarıyla yürütmüştür. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Hastanesi’nde uzman olarak çalışan Özüntürk, Eskişehir’de bulunduğu süre boyunca serbest muayenehane hekimliği yapmış, 1995 senesi itibari ile estetik dermatoloji alanında çalışmalarına başlamıştır. 2002 Ekim ayında emekli olduktan sonra Esra Özüntürk ile Erlamer’i kurmuştur. En yeniyi ve ilkleri ülkemize getirmeyi ilke edinmiş olan Özüntürk, ülkemizde ve dünyada çeşitli Dermatoloji ve Kozmetik Dernekleri’ne üyedir ve hepsinde etkin olarak görev almaktadır."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@