“Üyelerimiz Doğru Kararı Vereceklerdir”

Bakkal ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı İsmail Hakkı Ördek Eskisehir.Net’e konuk oldu. 9 Ocak’ta yapılacak olan genel kurul toplantısı hatırlatılan Ördek, “Üyelerime güveniyorum. Doğru kararı vereceklerdir” dedi.

Eskişehir 23.12.2021, 13:08 23.12.2021, 13:13
“Üyelerimiz Doğru Kararı Vereceklerdir”
banner11

4 yıldır başkanlığı devam ettirdiğini dile getiren, İsmail Hakkı Ördek, özellikle kısıtlama döneminde, küçük esnafın, kredilere yüklendiğini ve şu an onları ödemeye devam ettiğini dile getirdi. Borçlarla mücadele eden esnafın, gelen zamlarla bir birlikte bir darbe de yediğini söyleyen Ördek, “Bu dönemde, kesinlikle esnafımıza, aidatla ilgili bir baskı yapmadık. Hepsi benim meslektaşım. Yaklaşık 2100 üyemiz var. Bunların 400 tanesi tekel bayi. Kalanlar da bakkal ve, diğer meslek gruplarından” ifadelerini kullandı. Küçük esnafın, büyük zincir marketlerle mücadele etmeye çalıştığını vurgulayan Başkan Ördek, “ En büyük sıkıntımız, büyük zincir marketler. Her köşe başında, zincir bir marketten biri var bu bizin derinden yaralayan bir konu" şeklinde konuştu.

Ördek şöyle devam etti:

"Girdikleri her nokta da küçük esnafı öldürmeye yönelik tüm adımları atıyorlar. Bizim sermayemiz ve gücümüz onlar kadar yok. Günlük yaşayan esnafımız. Belediyeye bu konuyu ilettiğimizde, ruhsatlandırmalar bizle alakalı değil, İç İşleri Bakanlığı ile alakalı cevabı geldi. Bakanlığa yazdığımızda da, ruhsatlandırmalar her ildeki belediyelerle alakalıdır yanıtını aldık. Böyle bir kısır döngünün içerisindeyiz” dedi. 9 Ocak’ta yapılacak seçime dair konuşan Başkan Ördek, “Bu bir bayrak yarışı. Önemli olan üyelerin hizmet almasıdır. Üyelerime güveniyorum. Dört senelik çalışmaları göz önünde bulunduracaklardır. Doğru kararı vereceklerini düşünüyorum. Yönetimimiz de bir değişiklik yok. Tüketim marketi kurup, üyelerimiz adına toptan alıp, esnafımıza ucuz temin edip, müşteriye de ucuz sattıracağız. Üyelerimize özel, yapı kooperatifi kurmak istiyoruz. Esnafımızın, bütün sorunlarına yoğunlaşıp, çözüme kavuşturmak için çalışmaya devam edeceğiz"

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@