Üretici pazarında kadın dayanışması

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, Uluönder Mahallesi’nde ilk kez tezgâh açan Tepebaşı Belediyesi Kadın Üretici Ürün Satış Noktası’nı ziyaret ederek kadınlara destek verdi.

banner162
Eskişehir 19.08.2020, 14:20
Üretici pazarında kadın dayanışması
banner11

Ekonomiyi ve istihdamı etkileyen Covid19 küresel salgınının yarattığı zor koşullardan en çok kadınları etkilediğini belirten Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü “Salgın öncesinde Eskişehir’de belediyelerimizin ev ekonomisine katkı amaçlı başlattığı projelerin bugün amaçladığı hedefe ulaştığını görmek bizleri mutlu ediyor. Tepebaşı Belediyemizin Kadın Üretici Ürün Satış Noktası da hem doğal ürünleri Eskişehirliler ile buluşturuyor hem de üretici kadınlara destek oluyor. Tepebaşı Belediye Başkanımız Dt. Ahmet Ataç ve ekibini kutluyorum.” dedi.

İşsizlik En Çok Kadını Etkiliyor

Stantlarda üretici kadınlar ve alışverişe gelen vatandaşlarla sohbet eden Süllü “Türkiye’de ekonomik göstergelerin hızla yükseldiği şu günlerde AKP’nin başarısız ekonomi politikalarının bedeli vatandaşın sırtına yükleniyor. Artan faizler, borçlanma ekonomisi, döviz kurunda olan artış ve zamlar, Covid-19 salgının artan etkisi ile birleştiğinde üstesinden gelmesi zor bir sorun olarak vatandaşımızı içinden çıkılması zor bir darboğaza itiyor. İşsizliğin azaldığını iddia eden iktidar, kayıt dışı çalışma alanında gerçekleşen artışı da görmezden geliyor. İşsizlik ve kayıt dışı çalışma en çok kadını etkiliyor. Türkiye’de toplam emeğin %47’sini kadınların ücretsiz emeği oluşturuyor. İşgücü içerisindeki her 10 kadından yalnızca 3’ü istihdama katılabiliyor. İktidarın başarısız ekonomi politikalarının yarattığı bu depremden etkilenen kadınlarımıza üretici kooperatifleri ve yerel üretime destek projeleri ile Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimiz destek oluyor. Kadınların üretim alanlarını arttıran başarılı örnekler yeni projelerin oluşmasına ve daha fazla kadının üretime katılmasına fırsat sağlıyor. Bir kez daha bu başarılı projeye imza atan Başkanımız Dt. Ahmet Ataç’ı ve Eskişehir’in güçlü kadınlarını kutluyorum.” dedi.

Yorumlar (0)
-18°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@