Üretici kadınlar haftada üç gün hizmet verecek

Tepebaşı Belediyesi’nin yerel üretime ve kadınlara verdiği destekler doğrultusunda hizmete sunduğu Kadın Üretici Ürün Satış Noktası, gelen talepler neticesinde salı günleri de Eskişehirliler ile buluşacak.

banner162
Eskişehir 16.08.2020, 11:23
Üretici kadınlar haftada üç gün hizmet verecek
banner11

Tepebaşı Belediyesi hayata geçirdiği proje ve çalışmalar ile üretici kadınlara destek olmaya ve emeklerini kazanca dönüştürmeleri için fırsatlar sunmaya devam ediyor.

banner34
Temmuz 2019’da hizmete sunulan Kadın Üretici Ürün Satış Noktası, her cumartesi günleri Batıkent Belde Evi bahçesinde, perşembe günleri ise Özdilek Sanat Merkezi’nde vatandaşlar ile bir araya gelmeye başlamıştı. Kırsal mahallelerden üretici kadınların el emeği ile ürettikleri ürünler Eskişehirlilerden beğeni topladı. Gelen talepler doğrultusunda kadın üreticilerin doğal ürünleri, salı günleri de saat 10.00’da açılacak Uluönder Mahallesi Avlulu Çarşı arkasında vatandaşlara sunulacak.

Projeye katılan üretici kadınlar, Tepebaşı Belediyesi tarafından sağlanan ücretsiz tezgah, çadır gibi imkanlardan yararlanarak emeklerinin karşılığını almaktan, ekonomiye katılmaktan ve kazanç elde etmekten mutlu olduklarını ifade ediyor. Proje başladığından itibaren geçen yaklaşık 1 yıllık sürede, üretim alanlarını da genişleten kadınlar, katkılarından dolayı Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’a teşekkür ediyor.

Her salı Uluönder Mahallesi Avlulu Çarşı arkasında (Fevzi Çakmak Caddesi No: 2/1) kurulacak olan Kadın Üretici Ürün Satış Noktası ile kent halkı, haftada üç gün doğal ve el emeği ürünlere ulaşma imkanı bulacak. Satış noktası koronavirüs tedbirlerine uygun şekilde düzenlenirken, maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kuralları da göz ardı edilmeden hizmet veriliyor.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@