Toprak ve ateşin dansı Odunpazarı’nda başlayacak

Odunpazarı Belediyesi, Uluslararası Seramik Pişirim Teknikleri Çalıştayı’nın 4’üncüsünü düzenlemeye hazırlanıyor.

Eskişehir 23.07.2018, 14:24
Toprak ve ateşin dansı Odunpazarı’nda başlayacak
banner11

Tarihi Odunpazarı Meydanı’nda gerçekleşecek olan 4’üncü Uluslararası Seramik Pişirim Teknikleri Çalıştayı 9 Ağustos’ta başlayacak. 3’ü uluslararası 7’si yerli olmak üzere toplamda 10 bilim insanı ve sanatçının katılacağı  4’üncü Uluslararası Seramik Pişirim Teknikleri Çalıştayı, 4 gün sürecek. Birbirinden eşsiz sanat eserlerinin hayat bulacağı 4’üncü Uluslararası Seramik Pişirim Teknikleri Çalıştayı, 12 Ağustos’ta gerçekleşecek sergi ile sona erecek. 

Sorgun Çömlekçilerinin de yer alacağı 4’üncü Uluslararası Seramik Pişirim Teknikleri Çalıştayı; bilim, sanat ve geleneği buluşturacak. Çalıştay için Eskişehir’e gelecek olan bilim insanları ve sanatçılar, 8 Ağustos’ta Sorkun’a giderek çömlekçi köyünü ziyaret edecek. Bilim insanları ve sanatçılar, burada geleneksel yöntemlerle yapılan çömlekleri inceleyerek çömlekçiler ile bir araya gelecek. 

4’üncü Uluslararası Seramik Pişirim Teknikleri Çalıştayı’na katılacak olan sanatçıların isimleri şöyle; 
Emel Mülayim, Jana Krejzova (Çek Cumhuriyeti), Jeng-Daw Hwang (Tayvan), Nurtaç Çakar, Özlem Özer Tuğal, Samar Mougharbel (Lübnan), Sercan Filiz, Serkan Günenç, Tevfik Türen Karagözoğlu, Zeynep Baskıcı Kapkın.


 

Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@