Toplu ulaşım çile haline geldi

AK Parti Eskişehir Yerel Yönetimler Başkanı Pınar Turhanoğlu Gücüyener, Eskişehir’de toplu ulaşımın çile haline geldiğini öne sürerek Büyükşehir Belediyesi’ne eleştirilerde bulundu.

Eskişehir 09.03.2021, 13:25 09.03.2021, 13:32
Toplu ulaşım çile haline geldi
banner11

Seçim zamanında başlanan tramvay çalışmalarının 2021 yılına gelinmesine rağmen hala hizmete açılmadığını ve Eskişehirlilerin hak ettiği hizmeti alamadığını öne süren Gücüyener, şu ifadeleri kullandı:

“Opera - Kumlubel Tramvay Hattı, Şehir Hastanesi - 75. Yıl hattı, Opera - Şeker Fabrikası Otogar Hattı 2021 Yılı Mart ayına gelinmiş olmasına rağmen bu hatlar halen hizmet vermiyor. Toplu ulaşım, trafiğin içinden çıkılmaz bir hâl aldığı şehrimizde git gide büyük önem arz ediyor." 

Toplum ulaşım ihtiyaçtır

"Hizmete ulaşmada bir gün bile önemli. Yıllara uzanan gecikmeler yaşadı. Toplu ulaşım ‘çile’ oldu. Toplu ulaşım süs değil, ihtiyaçtır."

2021 yılında şehrin hizmet alamayan noktalarını tartışıyoruz

"Kumlubel, 75. Yıl… Bu tramvay hatlarında geri sayım bir türlü bitmedi. Şehrimizde tramvay çalışmaları 2002 yılında başlandı. 2021 yılına geldik ancak hala şehrin tramvay hizmeti alamayan noktalarını tartışıyoruz. Eskişehirlilerin her şeyin en iyisine layık olduğundan şüphe yok."

Eskişehirliler hak ettiği hizmeti alamıyor

"Her şeyin en iyisine layık Eskişehir halkı bu bölgelerde ulaşıma ne zaman kavuşacak o da belli değil. Test sürüşü, eğitim sürüşü haberlerini, Eskişehirliler sabırsızlıkla bekliyor haberlerini okuya okuya yorulan Eskişehirliler hala hizmete kavuşamadı."

Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@