Tepebaşı'nda çocuklar çok mutlu

Tepebaşı Belediyesinin sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmete sunduğu Erken Çocukluk Eğitim Merkezleri ile Çocuk Sanat ve Kültür Merkezleri, Eskişehirli çocukların gelişim alanlarını destekleyici eğitim anlayışı hizmet vermeye devam ediyor.

Eskişehir 17.10.2021, 11:38
Tepebaşı'nda çocuklar çok mutlu
banner11

Tepebaşı Belediyesinin çocuklara yönelik projeler olarak sosyal belediyecilik anlayışı ile hayata geçirdiği Erken Çocukluk Eğitim Merkezleri ile Çocuk Sanat ve Kültür Merkezleri, çocukların gelişimine önemli katkılar sunuyor.

Erken Çocukluk Eğitim Merkezleri; Milli Eğitim Bakanlığı mevzuatına uygun şekilde, çocukların gelişim alanlarını destekleyici bir hizmet anlayışı ile eğitim veriyor. Donanımlı iç alanlarıyla, okul öncesi eğitime uygun şekilde tasarlanan merkezler; çocukların en iyi şekilde eğitim almasını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürürken, merkezlerden faydalanan öğrenciler ve velileri de memnuniyetlerini ifade ediyor.

Çocuk Sanat ve Kültür Merkezleri de dolup taşıyor

Tepebaşı Belediyesi’nin kent merkezinin yanı sıra kırsal mahallelerde de bulunan Çocuk Sanat ve Kültür Merkezleri de çocukların en sevdiği mekanlar arasında yer alıyor.

Çocukların gelişim alanlarını destekleyici bir eğitim anlayışı ile eğitim verilen merkezler, yıl boyunca düzenlenen farklı eğitim türleri ile çocukların zamanlarını hem eğlenerek hem de sosyalleşip kendilerini geliştirerek zaman geçirmesini sağlıyor.

“Onlar bizim geleceğimiz”

Merkezler hakkında bir değerlendirmede bulunan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç da “Tepebaşı Belediyesi her yaşta insanımıza dokunmak için elinden gelen bütün çalışmaları yapıyor. Merkezlerimizin her biri çocuklarımız ile dolup taşıyor. Eğitimlerimiz, Eskişehirliler tarafından kısa sürede çok sevildi; hem çocuklarımız hem de ailelerimiz oldukça mutlu. Onlar bizim geleceğimiz, gelişimlerine katkı vermek adına elimizden geleni yapacağız. Çok sevilen Erken Çocukluk Eğitim Merkezlerimiz ile Çocuk Sanat ve Kültür Merkezlerimizin sayısını, ilerleyen dönemde artıracağız. İlgi gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum, her şey çocuklarımız için” dedi.

Çocukların gelişim alanlarını destekleyici bir eğitim anlayışı ile eğitim verilen merkezler ve eğitim faaliyetleri hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 444 44 26 numaralı Mavi Masa hattından Tepebaşı Belediyesi’ne ulaşabiliyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@