TEMA'dan 'Ağaç kardeşliği' projesi

TEMA Vakfı Eskişehir gönüllüleri 27 Mart - 4 Nisan 2021 tarihlerinde düzenlenen İstanbul Yarı Maratonu’nda geçen yıl sonsuzluğa uğurlanan Hayrettin Karaca’nın yolundan iyilik peşinde koşarak Vakfın “Ağaç Kardeşliği” projesine destek verdi.

Eskişehir 22.04.2021, 14:04
TEMA'dan 'Ağaç kardeşliği' projesi
banner11

İstanbul Yarı Maratonu’nda projeye sağlanan katkıyla, 875 çocuğumuza doğa eğitimi verilecek ve Hayrettin Karaca Eskişehir Ağaç Kardeşliği Ormanı oluşturularak toplamda 1.750 fidanın toprakla buluşması sağlanacak.

En fazla bağış Eskişehir'den

TEMA Vakfı Eskişehir İl Temsilciliği'nden yapılan açıklama şöyle: "TEMA Vakfı 29 yıldır başta topraklarımız olmak üzere tüm doğal varlıkları koruyan bir nesil yetiştirmek için var gücüyle çalışmaktadır. Doğa sevgisinin ancak küçük yaşlarda oluşması halinde kalıcı olduğunu biliyoruz.  Çocuklarımızın doğayla kurdukları ilişkide daha hassas ve çevre sorunlarına karşı daha duyarlı birer birey olmalarını hedeflerken, yarının karar vericilerinin de şimdiden yeşil sevgisi ve doğa bilinciyle büyümesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu hedef doğrultusunda geliştirilen Ağaç Kardeşliği projesine gönüllülerimizle kaynak yaratıyoruz. 19 Nisan’a kadar bağış yapılan koşuda TEMA koşu takımları arasında, Eskişehir TEMA Koşu takımı en fazla bağış miktarına ulaşarak “Ağaç Kardeşliği” projesine katkı sağlamıştır."

Yorumlar (0)
14°
parçalı az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@