Tarih Konuşmaları devam ediyor

Tepebaşı Belediyesi ve Tarih Vakfı iş birliğinde düzenlenen Tarih Konuşmaları’nın 13’üncüsü “Türkiye’de feminizmin tarihine bakmak” söyleşisi ile devam edecek.

Eskişehir 23.03.2021, 12:22
Tarih Konuşmaları devam ediyor
banner11

Tepebaşı Belediyesi ve Tarih Vakfı işbirliğinde, tarih bilincini artırmak amacı ile düzenlenen ve vatandaşlardan büyük beğeni toplayan Tarih Konuşmaları sürüyor.

Tarihe ilgi duyan vatandaşların yoğun ilgisi ile gerçekleştirilen etkinliğin 13’üncüsü de koronavirüs salgını nedeniyle online olarak gerçekleşecek. “Türkiye’de feminizmin tarihine bakmak” başlıklı Tarih Konuşmaları’nın moderatörü Prof. Dr. Serap Suğur, konuğu ise Aksu Bora olacak. Söyleşiye katılmak isteyen tarih severler, etkinliğin QR kodunu ya da “tepebasi.bel.tr/etkinlikler.asp” sayfasında bulunan linki kullanabilecek. Etkinlik, Tepebaşı Belediyesi’nin Youtube hesabı “tepebasibld” kanalından da canlı olarak yayınlanacak.

Söyleşi, 25 Mart Perşembe günü saat 19.00’da gerçekleşecek. Vatandaşlar kayıt için ad, soyadı ve telefon bilgilerini ise kultur@tepebasi.bel.tr adresine e-posta yoluyla iletebilecek.

Aksu Bora kimdir?

Aksu Bora, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde iktisat okuduktan sonra yüksek lisans ve doktorasını Hacettepe Üniversitesi Antropoloji Bölümünde tamamladı. Amargi Feminist Dergi ve Ayizi Yayınları'nın kurucuları ve editörlerinden biri. Kadınların Sınıfı (2005), Sıcak Aile Ortamı (2005 ortak çalışma), Feminizm Kendi Arasında (2011) isimli üç kitabı, 1990'larda Türkiye'de Feminizm (2002, ortak çalışma), İradenin İyimserliği (2015) ve Ütopyalar (2018 ortak çalışma) isimli derlemeleri var. Bir sözlü tarih çalışması olan Cumhuriyette Çocuktular (2007) isimli kitabın ve Yoksulluk Halleri (2002), Boşuna mı Okuduk (2011) kitaplarının ortak yazarları arasında. Ayrıca çeşitli kitap ve dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi ve çevirisi bulunuyor. Bora, 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi İletişim Fakültesinde öğretim üyesiyken emekli oldu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@