Süllü’den Kriz Masasına Teşekkür

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Covid19 Virüs ile Mücadele Eylem Planı kapsamında oluşturulan ve 7 gün 24 saat vatandaşlara hizmet veren ALO 153 Kriz Masası’nı ziyaret etti.

Eskişehir 11.05.2020, 12:29
Süllü’den Kriz Masasına Teşekkür
banner11

“Küresel salgın sürecinde 65 yaş üzeri, engelli ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar başta olmak üzere Eskişehirlilere hizmet veren Kriz Masası’na gelen talepler, Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili ekipleri tarafından çözüme kavuşturuluyor. Biz de çalışmaları yerinde inceleyerek özveriyle çalışan personelimize teşekkür etmek için merkezi ziyaret ettik.” diyen Süllü, Kriz Masası ekibinden bilgi aldı.

İlçe belediyeleri ve kurumlar ile koordinasyon içinde çalışan Kriz Masası ekipleri, Dr. Jale Nur Süllü’ye son bir ayda yaklaşık 10 binden fazla vatandaşa hizmet verildiğini, belediye yetkisinde olmayan konuların da ilgili kuruluşlara yönlendirildiği bilgisini verdi.

Süllü, “Bu zor günleri atlatmak için vatandaşlarımız evlerinde kalırken, Büyükşehir Belediyemiz ihtiyaç sahiplerinin taleplerini karşılamak için, 7/24 çalışıyor. Özellikle, sokağa çıkma yasağı günlerinde, kriz belediyeciliği kapsamında vatandaşın ihtiyaçları için yoğun mesai harcıyor. ALO 153 Kriz Masası’na gelen talepler, sahadaki mobil ekipler tarafından kısa sürede karşılanıyor. Vatandaşlarımızın belediyelerden yardım taleplerinin katlanarak arttığını görmek, ekonomik kriz koşullarının, salgın sürecinde daha da ağırlaştığının göstergesi olarak son derece üzücü” açıklamasında bundu.

Bu zorlu süreçte, Eskişehirli hemşerilerimizin, sorunlarına çözüm üretmek için var gücü ile çalışan, başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz Büyükerşen ve belediyelerimize güvenin tam olduğunu görüyorum” diyen Süllü, “Koordinasyon halinde çalışan 11 Cumhuriyet Halk Partili Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimiz, ayrım yapmadan, ötekileştirmeden vatandaşlarımızın ihtiyaç duydukları noktalarda yanlarında olmanın, en güzel örneklerini sergiliyorlar. Bu güzel tabloyu yaratan tüm değerli belediye başkanlarımızı ve başarılı ekiplerini yürekten kutluyorum.” dedi.

Yorumlar (0)
-4°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@