banner57

Su zammına 'zorunlu' açıklama

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Kalabak Suya Zorunlu Zam’ açıklaması yapıldı. İşte haberin detayları ve Büyükşehir’in yaptığı o açıklama..

Eskişehir 01.07.2019, 11:35
Su zammına 'zorunlu' açıklama
banner11

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) hammadde, elektrik ve işçilik giderlerindeki artışlar nedeniyle 12 litre Kalabak suyu damacana fiyatının 1 Temmuz 2019 Pazartesi gününden itibaren 5,00TL olarak satışa sunulacağını duyurdu.

 

Hizmetin devamı ve sürdürülebilir olması için fiyat değişikliğine gitmek durumunda kaldıklarını ifade eden Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) yetkilileri, Son bir yılda damacana su üretimi hammadde maliyetlerinin 2019 yılı %40, damacana su üretimi için kullanılan enerji birim fiyatının ise ortalama %54 Kalabak su üretimi işçilik maliyetlerinin geçen yıla oranla %30 artış gösterdiğini söylediler.

 

ESKİ’den yapılan açıklamada, “Eskişehir piyasasında 12 litrelik damacana su fiyatları incelendiğinde; fiyatların ortalama 5.05 TL ile 6,88 TL arasında değiştiği görülmektedir. Bu durumda Kalabak suyu, litre fiyatı 41 kuruş ile piyasadaki en ucuz sudur” denildi.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@