Su zammı ESKİ Genel Kurulu’ndan geçti

Eskişehir’de şebeke suyu tarifesine yapılacak yüzde 70,23’lük zam ile ilgili gündem maddesi ESKİ Olağan Genel Kurulu’nda 28 Kasım’dan itibaren geçerli olmak üzere oy çokluğuyla kabul edildi.

ESKİŞEHİR 25.11.2022, 19:20 26.11.2022, 09:31
banner11

Atahan Gezer

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde gerçekleşen ESKİ Olağan Genel Kurulu’nda, şebeke suyu tarifesine yapılacak yüzde 70,23’lük zamma ilişkin, “Su Satış ve Kullanılmış Suların Uzaklaştırılması Tarifesi ile Su-Atıksu Hizmet, Teminat ve Yaptırımlar Tarifesi ile İlgili Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu” gündem maddesi, AK Parti grubunun itirazına rağmen oy çokluğuyla kabul edildi.

Buna göre konutlarda kullanılan şebeke suyunun 1 metreküpünün fiyatı, 7 lira 93 kuruştan 13 lira 50 kuruşa yükseldi.

İş yerleri ve inşaatlarda ise bu rakam önceki tarifede 15 lira 90 kuruş iken 27 lira 6 kuruş oldu.

Öte yandan, Kurtuluş, Vişnelik ve Sıcaksular bölgelerindeki vezneler yarın saat 20.00’ye kadar açık olacak.

Yorumlar (3)
Vatandaş Hikmet 5 gün önce
yazıklar olsun
Hakan KAPLAN 5 gün önce
Tamam enflasyon var. Maliyetler arttı ama bu durum 60+40+70 zam oranlarını haklı mı çıkarıyor? Sanki suyu dağları aşırıp getiriyorsunuz. İçilmeyen sadece temizlik için kullanılan suya bu kadar zam mı olur? Nerde sosyal Belediyecilik? Etkili ve yetkili olduğunuz yerlerde bile vatandaşın yanında olamıyorsunuz. Zam başka tarafa milleti saatlerce kuyrukta dikmek nedir? Digital bir çağda bile online yükleme hizmeti bile sunamıyorsunuz. Ulaşıma fahiş zam, suya fahiş zam yaparak vatandaşa umut olmaya devam edin.
şeyh şamil 5 gün önce
Normal kardeş Zam.
herşeye zam var, insana zam yok bir tek

GAYET DOĞAL

Gelişmelerden Haberdar Olun

@