Sözleşmeye sonuna kadar destek veriyoruz

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, DİSK’e bağlı Genel – İş tarafından İstanbul Sözleşmesi ile ilgili düzenlenen basın açıklamasına katıldı. Başkan Ataç, “Biz, bu sözleşmeye sonuna kadar destek vereceğiz, iptal olmaması için her gayreti göstereceğiz” dedi.

Eskişehir 13.08.2020, 17:08
Sözleşmeye sonuna kadar destek veriyoruz
banner11

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, DİSK’e bağlı Genel – İş tarafından düzenlenen ve belediyede örgütlü diğer sendikalar tarafından desteklenen basın açıklamasına katıldı.

Tepebaşı Belediyesi önünde düzenlenen ve İstanbul Sözleşmesi’nin iptalini konu alan buluşmada belediye personeli kadınlara seslenen Başkan Ataç, sözleşmeye sahip çıkılması gerektiğini vurguladı. Başkan Ataç, “Türkiye’nin içinde olduğu duruma çok üzülüyorum. Burada toplanıp da kadın hakları için bir şeyler istememize neden gerek duyuluyor? Zaten bu haklar doğuştan. Nüfusumuzun yüzde 50’si kadın, yüzde 50’si erkek. Kadınlar; eşimiz, kardeşimiz, anamız. Bu hakları onlara vermeyeceğiz de kime vereceğiz? Gazetelerin 3. Sayfasına bakmak içimden gelmiyor. Bu hükümet döneminde kadın cinayetleri yüzde 1400 arttı. Türkiye insan hakları konusunda küme düştü, yüz karası. Bu gerçekleri üzülerek söylüyorum. Böyle bir sözleşmeye imza attıyorsanız, şimdi neden geri adım atıyorsunuz? Mertçe attığınız imzanın arkasında durun. Biz, bu sözleşmeye sonuna kadar destek vereceğiz, iptal olmaması için her gayreti göstereceğiz. Yeter ki birbirimize sahip çıkalım, destek verelim, bir bütün olalım. Diliyorum; en iyi haklar kadınlarımızın hakları olacak” diye konuştu.

Açıklama, sendikalı kadınların alkışlı protestoları eşliğinde son buldu.

Yorumlar (0)
16°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@