Soylu ve Hisarcıklıoğlu Eskişehirli sanayicilerle bir araya geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Eskişehir Sanayi Odası’nı (ESO) ziyaret etti. Ziyarette ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, Soylu ve Hisarcıklıoğlu’na kent sanayisinin yapısı ve ESO’nun pandemi ile mücadelede yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Eskişehir 09.08.2020, 13:04
Soylu ve Hisarcıklıoğlu Eskişehirli sanayicilerle bir araya geldi
banner11

Ak Parti Milletvekili Harun Karacan’ın oğlu için gerçekleştirdiği düğüne katılan ve sonrasında Eskişehir Sanayi Odası’nı ziyaret eden Bakan Soylu ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ESO’da Eskişehirli sanayicilerle bir araya geldi.
Ziyarette Eskişehir’in sanayi yapısı, ihracat potansiyeli ve ESO’nun projeleri ile pandemi süresince yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren ESO Başkanı Kesikbaş, “Sanayicilerimiz pandemi süresince işlerine ara vermeden büyük bir fedakârlıkla ülkesi için üretmeyi sürdürdü. Evet, bazı kayıplarımız var ancak devletimizin desteği ile bunları yerine koyacağız. Biz güçlü bir ülkeyiz” dedi.

ESO’da değerlendirmelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Covid-19 pandemisinin başladığı günden bugüne yapılanlar hakkında açıklamalarda bulundu. Soylu, salgının atlatılmasında herkese büyük görev düştüğünü belirtti.

Birlikte hareket ettik
Ziyarette konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ise, Eskişehir’de yapılanları yakından izlediğini, özellikle ihracat potansiyelini arttırmaya yönelik projeleri desteklediklerini belirterek, “Biliyorsunuz pandemi süresince ihracatımız dünya genelindeki sıkıntıya paralel olarak bir miktar azaldı. Ancak toparlanma sinyalleri de gelmeye başladı. Bu süreçte büyük bir özveri ile çalışan, Üyelerinin makinaları susmasın diye çabalayan Eskişehir Sanayi Odamızı kutlarım. Özellikle Üyeleriyle yaptıkları istişareler sonrası sanayicilerin talep ve beklentilerini sürekli olarak bize ilettiler. Bizde ilgili bakanlıklarımızla paylaştık ve birçoğunun da hayata geçmesini birlikte sağladık, birlikte hareket ettik. Bu gün karşımızda kabuk değiştiren bir Eskişehir sanayisi ve ona destek olan Sanayi Odamız var” dedi.
Yapılan değerlendirmelerden sonra Soylu ve Hisarcıklıoğlu sanayicilerle gündemi, ticareti ve ekonomiyi değerlendirdi.

Yorumlar (1)
Es esli 9 ay önce
Resimdeki herkes maskeli bir kişi takmamış o muhterem şahıs kimki
13°
parçalı az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@