“Sorunların çözüm yolu demokrasi ve dayanışma”

CHP Eskişehir Miletvekili Utku Çakırözer Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Genel Başkanı Yaşar Arslankaya ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyelerini Meclis’te ağırladı.

Eskişehir 20.07.2018, 14:56
“Sorunların çözüm yolu demokrasi ve dayanışma”
banner11

Genel Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerinin beklenti ve taleplerini dinleyen Çakırözer, “Kültürünüzün, gelenek ve göreneklerinizin gelecek kuşaklara aktarılması konusunda her türlü talebinizin karşılanması için Cumhuriyet Halk Partisi dün olduğu gibi bugün de sizlere destek vermeye hazırdır” dedi. 
CHP’li Çakırözer Kafkas Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Yaşar Arslankaya ve yönetim kurulu üyelerini misafir etti. 

DEMOKRASİ VE DAYANIŞMA VURGUSU
Federasyon Başkanı ve yönetim kurulu üyeleriyle Çerkes halkının sorunlarına ilişkin bilgi alışverişinde bulunan Çakırözer, “Bizler Çerkes halkımızın sorunlarını biliyoruz. Bu sıkıntı ve sorunların ön önemli çözüm yolu demokrasidir. Bizler demokrasi ve dayanışma içinde her konudaki sıkıntı ve sorunun üstesinden gelebiliriz” dedi. 

HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ
Çerkes kültürünün ve dilinin kaybolmaması başta olmak üzere tüm sorunların giderilmesi konusunda hep birlikte çalışmaya hazır olduklarını dile getiren Çakırözer, “Eskişehir’imizdeki Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneğimiz ile her zaman bir aradayız, dayanışma içindeyiz. Tıpkı Eskişehir’imizde olduğu gibi, burada da sizlerin sıkıntı ve taleplerinizin takipçisiyiz. Kültürünüzün, gelenek ve göreneklerinizin gelecek kuşaklara aktarılması konusunda her türlü talebinizin karşılanması için destek vermeye hazırız” diye konuştu. 

Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@