Sonbahar etkinliğinde çocuklara ormanların önemi anlatıldı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK), 200’ün üzerinde farklı branşta açtığı kurslarla eğitimlerine devam ederken, düzenlediği atölye çalışmaları ile de fark yaratmaya devam ediyor.

ESKİŞEHİR 17.11.2021, 16:22
Sonbahar etkinliğinde çocuklara ormanların önemi anlatıldı
banner11

Çocuklar için gerçekleştirilen atölye çalışmaları kapsamında ESMEK son olarak Dağküplü Sonbahar Doğa Etkinliği düzenledi. Çocuklara doğa sevgisini aşılamak ve çevre bilinci oluşturabilmek için düzenlenen etkinlikte, çocuklar yaban hayatını tanıdılar. Etkinlikte ilk olarak öğretmenlerinden ormanlar hakkında bilgi edinen çocuklar daha sonra ise Sarıcakaya ilçesi Dağküplü Mahallesi yakınlarında bulunan ormanda meşe palamudu topladılar. Topladıkları meşe palamutlarını toprakla buluşturan minikler, ormanın büyümesine katkı sağladılar.

Çocuklarda çevre bilincinin oluşması için erken yaşta doğa ile buluşmalarının önemli olduğunu vurgulayan ESMEK yetkilileri, bu atölyelerin kış döneminde de devam edeceğini, etkinlikler ve kurslarla ilgili bilgi almak isteyen vatandaşların kendilerine 0222 22076 88 ve 02222207699 numaralı telefonlardan ulaşabileceklerini belirttiler.

Yorumlar (0)
13
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@