Sinan Alağaç’ı ölümünün 35. yıl dönümünde yüreğimizde anacağız

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, genç yaşta aramızdan ayrılan milli sporcu ve efsane kaleci Sinan Alağaç’ın ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Eskişehir 22.11.2020, 16:00
Sinan Alağaç’ı ölümünün 35. yıl dönümünde yüreğimizde anacağız
banner11

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Sinan Alağaç’ı ölümünün 35. yıl dönümünde sevgi ve minnetle andığını kaydettiği mesajında şu ifadelere yer verdi:

Eskişehirspor’un genç yaşında yitirdiği kalecisi Sinan Alağaç, futbol kadar atletizm sporunu da başarıyla yerine getiren örnek bir sporcuydu. Sadece futbolda değil, atletizm sporunda yüksek atlama branşında elde ettiği başarılarla ve sporcu kişiliğiyle de hepimizin saygı ve sevgisini kazanmayı başardı. Onun başarısı ve bir sporcu olarak kişiliği, günümüzdeki genç sporculara örnek olmaya devam ediyor. Tepebaşı Belediyesi, sevgili Sinan’ın ailesi, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD), futbolcu arkadaşları, taraftarlar ve tüm sevenleri olarak, Esentepe mezarlığındaki kabri başında her 24 Kasım’da bir araya geliyoruz. Ancak bu sene koronavirüs salgınından dolayı Sevgili Sinan’ı aramızdan ayrılışının 35. yıl dönümünde kabrinde değil, yüreğimizde anacağız. Kendisini bir kez daha rahmet diliyorum.”

Sinan Alağaç kimdir?

Spora atletizm ile başlayan ve Anadolu Üniversitesi Maden Mühendisliği Fakültesi’nde öğrenimini tamamlayan Sinan Alağaç, başarılı performansıyla milli takıma kadar yükselmiş bir kaleciydi. Henüz 25 yaşındayken Eskişehirspor'un Abant’ta sürdürdüğü kampta geçirdiği kalp krizi sonucu, 24 Kasım 1985 tarihinde aramızdan ayrılmıştı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@