Seyitgazili sağlıkta mahrumiyet yaşıyor

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, Eskişehir Seyitgazi ilçesinin hastane ihtiyacını Meclis gündemine taşıyarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Eskişehir 12.07.2021, 12:38
Seyitgazili sağlıkta mahrumiyet yaşıyor
banner11

Seyitgazi’ye bağlı Kırka Mahallesine yapılacak "10 Yataklı Entegre Hastanesi” nin yatırım sürecinin 2019 yılında bizzat Bakan tarafından duyurulduğunu hatırlatan Kabukcuoğlu, “İçinde bulunduğumuz pandemi, sağlık meselesinin siyaset üstü bir mesele olduğunu tüm insanlığa bir kez daha hatırlatmıştır. Sosyal güvenlik hakkı, insan hakkıdır. Seyitgazi’nin ve binlerce Seyitgazi’linin en temel ihtiyacı sağlık tesisleridir ve Seyitgazi’nin hastane ihtiyacı en kısa zamanda karşılanmalıdır” dedi.

Eti Maden İşletmeleri Kırka Bor İşletme Müdürlüğü’nde 2.000 kişinin çalıştığını ifade eden Kabukcuoğlu, “Kırka mahallesinde ve Seyitgazi ilçesinde hastane bulunmamasından dolayı yaşanan iş kazalarında sevkler, 80 km uzaklıktaki şehir merkezindeki hastaneye yapılmaktadır” diye konuştu.

Kabukcuğlu'nun Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yanıtlanmasını istediği sorular şunlar:

  1. 2019 yılında bizzat tarafınızdan duyurulmuş olan Seyitgazi’ye bağlı Kırka Mahallesine yapılacak "10 Yataklı Entegre Hastanesi” hangi aşamadadır? Ne zaman tamamlanacaktır? Tamamlanamayacaksa gerekçesi nedir? Başka bir çözümünüz bulunmakta mıdır?
  2. Seyitgazi ilçe merkezine de bir hastane yapımı planlanmakta mıdır? Planlanmaktaysa hangi aşamadadır? Ne zaman hizmete girecektir?

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@