Şehir Tiyatroları sanatseverler ile buluşuyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının yeni sezon projelerinden biri olan "Alt Tarafı Dünyanın Sonu" adlı oyun, okuma tiyatrosu tekniği ile izleyici karşısına çıktı.

Eskişehir 15.11.2020, 13:27
Şehir Tiyatroları sanatseverler ile buluşuyor
banner11

Pandemi koşullarına uygun olarak maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyularak gerçekleştirilen etkinlik sonunda sanatseverler Şehir Tiyatroları oyuncularını ayakta alkışladı.

Fransız oyun yazarı Jean Luc Lagarce'ın yazdığı oyunu Türkçe’ye Ayberk Erkay çevirdi. Şehir Tiyatrosu sanatçılarından Sermet Yeşil'in yönettiği oyunda Gonca Yakut, Nagihan Orhan, Gamze Demirer, Murat Danacı ve Emir İzci görev yapıyorlar. Terk ettiği aile evine uzun yıllar sonra dönen bir adamın kendisi ve ailesi ile yaşadığı hesaplaşmayı anlatan oyun, E.B.B. Sanat ve Kültür Sarayı Tiyatro salonunda ilk gösterimini gerçekleştirdi.

Oyun öncesi salonun titizlikle dezenfekte edildiğini ve seyircilerin oyunu maske ile takip ettiğini ifade eden yetkililer, mesafe kurallarına uyularak pandemi döneminde de Eskişehirlilerin sanatla buluştuğunu belirttiler.

Yorumlar (0)
18°
orta şiddetli yağmur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@