Sakallı: 1 Nisan'dan sonra bugünden daha çok çalışacağız

Burhan Sakallı 71 Evler Mahallesi'nde gerçekleştirdiği mitingte vatandaşlara seslendi.

banner162
Eskişehir 23.03.2019, 12:25
Sakallı: 1 Nisan'dan sonra bugünden daha çok çalışacağız
banner11
Vatandaşlara seslenen Burhan Sakallı, “Emek’te de 71 Evler’de de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Kent merkezinde hangi hizmet varsa, diğer tüm mahallelerimizde aynı hizmeti götüreceğiz” dedi. 

71 Evler'e sosyal tesis ve kapalı pazar yeri sözü

71 Evler mitinginde vatandaşlara seslenen Sakallı, “ 71 Evlere modern bir sosyal tesis yapacağız. İçinde kreşi olan, yüzme havuzu, spor salonu olan bu mahalleye yakışan bir sosyal tesis ve kapalı pazar yerini yapacağız. 71 Evler’e Eskişehir’in en büyük ve en modern parklarından birini yapacağız. 71 Evler’de ne bir imar sorunu ne bir alt yapı sorunu ne bir ulaşım sorunu ne bir üst yapısı sorunu kalmayacak. 1 Nisan’dan sonra 71 Evler’de kat adetlerini arttırıyoruz. İnşaat sektörünü yeniden canlandıracağız. Bir türlü mahallenin içinden geçmeyen, Şehir Hastanesinin kapısına kadar gitmeyen tramvay, mahallenin içinden, Şehir Hastanesinin kapısına kadar getiriyoruz.” 

Eskişehir'de hayat ucuzlayacak

banner34
Eskişehir’de hayatı ucuzlatma sözü veren Sakallı, şunları söyledi: “Eskişehir’de toplu taşıma ücretlerini ucuzlatıyoruz. 1 Nisan’dan sonra öğrenci bilet ücretlerini, 1,6 liradan 1 liraya düşürüyoruz. Otopark ücretlerini yüzde 75 oranında ucuzlatıyoruz. Kalabak suyun damacana fiyatını 3 buçuk liradan, 2,75 liraya düşürüyoruz. Çeşmelerimizden akan suyu ucuzlatıyoruz. Ve daha önemlisi 5 yıl içerisinde çeşmelerimizden içilebilir nitelikte su akıtmaya söz veriyoruz. Asfalt parası dediğimiz harcamalara katılım payını 1 Nisan’dan sonra şehrimizde tümüyle kaldırıyoruz. Eskişehir’in ticaretini, ekonomisini, sanayisini canlandırıyoruz. Eskişehir’i her anlamda daha çok üreten daha çok kazanan, daha zengin bir şehir haline getiriyoruz.” 

“Bundan sonra dışlamak, öteleştirmek, tepeden bakmak yok"

Seçimden sonra daha çok çalışacaklarını söyleyen Sakallı, “1 Nisan’dan sonra bugünkünden daha çok çalışarak, daha çok  koşarak hemşerilerimize hizmet etmek için çalışacağız. Bundan sonra dışlamak, ötekileştirmek, tepeden bakmak yok. Bundan sonra Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe belediye başkanı ile sadece beraber olmak var. Ben sizden asla vazgeçmeyeceğim. Umut ederim siz de bizden vazgeçmezsiniz” diye konuştu. 

Seçime 1 hafta kaldığını dile getiren Sakallı, “Bu süreyi bir seferberlik süresi şeklinde değerlendirmeliyiz. Seçimin sonucunu değiştirecek şekilde çalışmalıyız. Çalmadık kapı, geçmedik sokak, dokunmadık yürek bırakmayacağız” dedi. 
 

Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@