Sağlık-Sen çabaları sonuç verdi

Sağlık-Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, yaptığı basın açıklamasıyla sağlık çalışanlarının iptal edilen veya kullanılamayan yıllık izinlerinin gelecek yıla devredildiğini duyurdu.

Eskişehir 10.11.2020, 17:23
Sağlık-Sen çabaları sonuç verdi
banner11

Köksal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Sağlık-Sen olarak yapmış olduğumuz girişimler sonuç verdi. Covid-19 salgını nedeniyle yıllık izinlerini kullanamayan ve yayınlanan genelge ile iptal edilen sağlık çalışanlarının yıllık izinleri, Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı yazı ile 2021 yılına aktarılacak.

Sağlık-Sen olarak, yıllık izinlerini kullanamayan sağlık çalışanlarının izinlerinin 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle iptal edilmemesi için Sağlık Bakanlığı’na ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na yazılı başvuruda bulunmuş, konuyu yargıya taşımıştık. Yapılan görüşmelerde de yıllık izinler konusu gündeme getirilmişti.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan yazıya göre, izinlerini kullanamayan sağlık çalışanlarının yıllık izinleri yanmayacak.

Yazıda, 657 sayılı Kanunun 4/A ve 4/B maddeleri kapsamında çalışanların, 663 sayılı KHK’nın 45/A (3+1) kapsamına göre istihdam edilenlerin, aile hekimlerinin ve aile sağlığı elemanlarının, vekil ebe ve hemşirelerin, sözleşmeli il yöneticileri/sağlık tesisi yöneticilerinin yıllık izinlerinin 2021 yılına devredileceği kaydedildi.

Ayrıca yazıda, yaş haddinden ve malulen emekli olacakların talepleri halinde izinlerinin emeklilikten önce kullandırılacağı kaydedildi.

Onurlu mücadelemizin başarılı sonucu tüm Sağlık Çalışanlarına hayırlı olsun."

Yorumlar (0)
az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@