Sağlık çalışanlarının promosyon anlaşması tamam

Eskişehir'de 8 bin 530 sağlık çalışanını kapsayan banka promosyon anlaşması Akbank ile imzalandı. Buna göre sağlık müdürlüğü bünyesindeki çalışanlara ocak ayında peşin ödenmek üzere 3 yıl için 35 bin 200 TL yatırılacak.

ESKİŞEHİR 27.08.2022, 12:49 27.08.2022, 13:11
Sağlık çalışanlarının promosyon anlaşması tamam
banner11

Eskişehir'de Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki 8 bin 530 kişiyi kapsayan banka promosyon anlaşması Akbank ile imzalandı. Buna göre sağlık çalışanlarına ocak ayında peşin ödenmek üzere 3 yıl için 35 bin 200 TL ödeme yapılacak.

Memur-Sen'e bağlı Sağlık Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İl Sağlık Müdürlüğü ve tüm bağlı birimler maaş promosyon ihalesi sonucundan QNB Finansbank'ın 35 bin lira, Akbank'ın ise  35 bin 200 lira teklif vererek son ikiye kaldıklarını kaydetti.

Süreç sonunda İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge ile en büyük 3 kamu sendika başkanları olarak Niyazi Ömür Yüce ve Birtürk Özkavak ile birlikte değerlendirme toplantısı yaptıklarını aktaran Köksal, şunları ifade etti:

"Her ne kadar beklentinin altında miktar görülse de emsalimiz İl Sağlık Müdürlükleri özelinde Türkiye rekoru kırılmıştır. Beklentilerin altında kalan banka maaş promosyon ihalesi sonucunda ortak hareket etme kararı alınarak 7 günlük ihale kesinleşme süresinde birtakım girişimlerde bulunulacaktır. Sağlık çalışanlarının fikir ve görüş alışverişi yaparak istekleriniz doğrultusunda hareket edeceğiz. Tüm çalışanlarımızın bu post altında yorum yapmasını rica ederiz."

Köksal, itiraz hakları saklı kalmak koşuluyla banka genel müdürlükleri nezdinde promosyon miktarının artırılması konusunda girişimlerde bulunduklarını da bildirdi. 

Yorumlar (4)
Dilek hancı 1 ay önce
Benim eşimde Anadolu üniversitesine bağlı hasan polatkan havalimanında calışıyor kişi sayıları 1550 olmasına rağmen 39.500 tl promosyon işbankasıyla anlaşılmış sendikaları çok uğraşmış başkanlarına önerilerde bulunmuşlar ve harika bir sonuç almışlar
Dilek hancı 1 ay önce
Eskişehir teknik üniversitesi 39.500tl maaş promosyon iş bankasıyla
EsEs1965 1 ay önce
5000 personeli olan Anadolu Üniversitesi 41.000 küsür, 1500 personeli olan ESTÜ personeline 40.000 TL, İl Sağlık Müdürlüğü ise 8500 personele 35 000 TL çok sağlıklı bir promosyon anlaşması değil mantıksız akılara farklı şeyler düşürür. İl Sağlık Müdürlüğünden önce yapıldı Üniversitelerin anlaşmaları örnek gösterilebilirdi. Üniversiteleri Sendika olarakta Türk Eğitimsen temsil etti üniversiteleri tebrik ederim helal olsun. Sağlık Sen de bastırarak alabilir bu rakamları üstüne gidilmeli.
Ahmet Kara 1 ay önce
Çok başarısız bir anlaşma, Eskişehir’de daha geçen hafta senin yarı sayın kadar personeli kurumlar 40.000 TL de promosyon anlaşması yaptı. İl Sağlık Müdürlüğü promosyon anlaşmasını acilen güncellemeli yoksa bu iş çok farklı düşüncelere sebep verir.
12
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@