Sağanak yağışlar önümüzdeki haftada etkili olacak

Eskişehir Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi’nden Alınan Bilgilere Göre; Bölgemizde görülen kuvvetli yağışlar önümüzdeki haftada devam edecek!

Eskişehir 17.06.2019, 10:00
Sağanak yağışlar önümüzdeki haftada etkili olacak
banner11

Bölgemizin büyük bir bölümünde geçtiğimiz hafta boyunca yerel olarak kuvvetli ve yer yer şiddetli gök gürültülü sağanak şeklinde yağışlara neden olan sistemin önümüzdeki hafta sonuna kadar etkisini daha da artırarak devam edeceği tahmin ediliyor.

Önümüzdeki hafta boyunca Bursa’nın doğu kesimleri , Bilecik, Kütahya ve Eskişehir genelinde genellikle öğleden sonraları görülecek olan yağışların, özellikle Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde yer yer kuvvetli ve şiddetli olacağı ve hayatı olumsuz etkilemesi beklenmekte.

Tahmin edilen kuvvetli ve yer yer şiddetli yağışlar sonucu meydana gelebilecek ani sel, su baskınları, yıldırım düşmesi, dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmekte.

Kuvvetli gökgürültülü sağanak yağışlar ve yerel dolu tahminleri için Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yayınlamış olduğu günlük tahminler ile kısa süreli ve anlık uyarıların takip edilmesi ve gerekli önlemlerin alınması can ve mal güvenliği açısından önem arz etmektedir. Hava sıcaklıklarında önümüzdeki hafta boyunca önemli bir değişiklik olmayacağı ve bölge genelinde uzun yıllar ortalamaları (mevsim normalleri) civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@