Sabancı Uzay Evi online etkinliklerde çocuklarla buluşmaya devam ediyor

Geçtiğimiz yıllarda çocuklar için düzenledikleri atölyeler ile çocukların gök bilime ilgi duymasını sağlayan Sabancı Uzay Evi, bu sene pandemi nedeniyle etkinliklerini online olarak gerçekleştiriyor. Uzun süredir ziyarete kapalı olan merkez son olarak online olarak gerçekleştirilen Eğlenceli Astronomi atölyesine Şehir Koleji İlkokul öğrencileri katıldı.

ESKİŞEHİR 07.02.2021, 15:57
Sabancı Uzay Evi online etkinliklerde çocuklarla buluşmaya devam ediyor
banner11
banner223

‘Gelecek Eskişehir’den Geçecek’ sloganıyla açılan ve her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi pandemi nedeniyle Mart ayından beri ziyaretçi kabul edemiyor. Çocukların sömestr tatillerini verimli bir şekilde geçirmeleri için her sene birçok etkinlik ve atölye düzenleyen merkez, salgın nedeniyle bu sene atölyelerini online olarak düzenliyor. Okulların eğitime online olarak devam ediyor olması nedeniyle online etkinlik sayılarını da arttıran Sabancı Uzay Evi’nin son atölyesinde Şehir Koleji İlkokulu öğrencileri eğlenirken öğrenmenin keyfini yaşadılar. 2 farklı oturumda gerçekleşen ve toplam 70 öğrencinin katıldığı online atölyede çocuklara uzay, evren ve astronomi ile ilgili bilgiler verildi.

Çocukların online eğitimden keyif almaları için Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği bu ve benzeri atölyelerin çok kıymetli olduğunu ifade eden Şehir Koleji İlkokul Öğretmeni Nur Özge Menşan, Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi yetkililerine atölye dolayısıyla teşekkür etti.

Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi olarak pandemi sürecinde 200'den fazla atölye ve etkinlik düzenlediklerini ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, bu etkinliklerde 8 bine yakın kişiye ulaştıklarını belirttiler. Ebeveynlerin ve öğretmenlerin etkinlik ve atölyeler hakkında bilgi almak için 444 8 236 veya 0534 011 72 78 üzerinden kendilerine ulaşabileceklerini belirten yetkililer, pandemi boyunca atölyelerin online olarak gerçekleştirilmeye devam edeceğini ifade ettiler.

Yorumlar (0)
21°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@