Rengarenk çiçekler Tepebaşı’nı süslüyor

Tepebaşı Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, gerçekleştirdiği çiçeklendirme çalışmaları ile kenti rengarenk bir görünüme kavuşturuyor.

Eskişehir 21.06.2021, 11:36
Rengarenk çiçekler Tepebaşı’nı süslüyor
banner11

Tepebaşı Belediyesi, kendi seralarında yetiştirdiği çeşit çeşit çiçekler ile ilçe genelinde renkli görüntüler ortaya koymayı sürdürüyor.

75 dönümlük arazi üzerinde kurulu seralarda ve fidanlık alanda, bitkilerin bakımının yanı sıra mevsimlik çiçek üretimi de gerçekleştiriliyor. Tepebaşı Belediyesi, kendi kurduğu tam otomasyonlu seralarda çeşitli türlerde binlerce yazlık ve kışlık çiçek üretirken; bu çiçekler, Tepebaşı'nın çiçeklendirilmesinde büyük rol oynuyor. Serada yetiştirilen çiçekler, bitkiler ve çeşitli ağaçlar sayesinde Tepebaşı'nın parkları, sokakları, refüjleri rengarenk bir görünüme kavuşuyor.

Seralarda üretilen Çin karanfili, petunya, aslanağzı, alisyum, top kadife, ipek çiçeği, sardunya, adaçayı çiçeği, gaillardia, margarit papatyası ve calendula türlerinden çiçeklerin ekimi, belediye ekiplerince sürüyor.

Vatandaşlar, gerçekleştirilen çiçeklendirme çalışmalarından memnuniyetini ifade ederek, Tepebaşı Belediyesi yetkilileri teşekkürlerini iletiyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@