Polis ekiplerinden semt pazarında denetim

Eskişehir'de, tam kapanma sürecinde kurulmasına izin verilen semt pazarlarında denetim yapan polis ekipleri, esnaf ve alışveriş yapan vatandaşları pandemi kurallarına uyulması yönünde uyardı.

Eskişehir 08.05.2021, 14:56
Polis ekiplerinden semt pazarında denetim
banner11

Pandemi tedbirleri kapsamında, geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine 'Pazar Yerleri' konulu genelge iletildi. Gönderilen genelgeyle bugün 10.00-17.00 saatleri arası yaş sebze ve meyve ile fide satışı yapan esnafa semt pazarlarında tezgâh açma izni verildi. Uzun süredir kurulmayan semt pazarına yoğun ilgi gösteren vatandaşlara polis ekipleri uyarılarda bulundu. Odunpazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Vişnelik mahallesinde kurulan semt pazarında sosyal mesafe ve maske konusunda uyarılarda bulunulurken, vatandaşların HES kodları sorgulandı. Özellikle tezgâh önlerinde oluşan kuyruklarda mesafenin korunması yönünde uyarılar yapıldı. Ayrıca ekipler pazar esnafını, tezgâhtaki ürünleri çıplak elle seçtirmemeleri, müşterilerini maske ve mesafe uyarmaları konusunda denetledi. Pazarın kurulduğu sokak boyunca vatandaşlara ekip aracıyla, maske, mesafe ve hijyen konusunda anonslar yapıldı.

Yorumlar (1)
volkan 1 ay önce
bizim evimizin onunde kuruluyor pazar ne hes kodu sordular ne baska birsey..Resim cekilecek diye bir ara birkac kisiyi gostermelik durdurup kontrol yapılıyor havası verdiler takip ettim ozellikle daha sonrasında herkes kendi havasındaydı bu kafayla zaten bu virüste bitmez bu yasaklarda...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@