Pandemi nedeniyle "Her Ev Bir Atölye" oldu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK), birçok alanda düzenlediği ancak pandemi nedeniyle ara vermek zorunda kaldığı ücretsiz kursları, online olarak sürdürmeye devam ediyor.

Eskişehir 15.08.2020, 13:01
Pandemi nedeniyle "Her Ev Bir Atölye" oldu
banner11

El Sanatları Kursları’nı da online platforma taşıdıklarını belirten ESMEK yetkilileri, 2001 yılında Yılmaz Büyükerşen’in talimatıyla ‘Her Ev Bir Atölye Olacak’ sloganıyla kurulan ESMEK’in pandemi nedeniyle tam anlamıyla evleri atölyelere çevirdiğini ve kadınların üretime evlerinden dahil ettiğini ifade ettiler.

Her yaş grubundan vatandaşa ücretsiz olarak verdiği kurslarla, bir yılda on binlerce kişiye ulaşan ESMEK, pandemi dönemi nedeniyle ara vermek zorunda kaldığı kurslara online olarak devam ediyor. Hem vatandaşların sağlığını hem de eğitmenlerin sağlığını göz önünde bulundurarak böyle bir karar aldıklarını ifade eden ESMEK yetkilileri, el sanatları kurslarının da internet üzerinden vatandaşlar ile buluştuğunu belirttiler.

Sepet Yapımı, Çini Boyama, Pano Dikişi, Klan Çanta Yapımı, Çanta Saçaklama, Seramik Vazo Yapımı gibi derslerin esmek.eskisehir.bel.tr üzerinden vatandaşlarla buluştuğunu belirten yetkililer, sadece Eskişehirlilerin değil tüm Türkiye’den videolara erişim sağlandığını ifade ettiler. ESMEK’in ‘Her Ev Bir Atölye Olacak’ sloganıyla 2001 yılında hizmet vermeye başladığını belirten yetkililer, pandemi nedeniyle tam anlamıyla sloganın gerçekleştiğini ifade ettiler. Özellikle kadınların kurslara büyük ilgi gösterdiğini belirten ESMEK yetkilileri, kurs sayılarının artarak devam edeceğini ifade ettiler.

Vatandaşlar tüm kurslar ile ilgili bilgiye 0222 220 76 88 ve 0222 220 76 99 üzerinden ulaşabiliyorlar.

Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@