Özel festivale büyük ilgi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Danimarka Kültür Enstitüsü ve Directed By Women Turkey iş birliği ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Online Film Gösterimleri ve Söyleşiler etkinliği ilk 2 gününde büyük ilgi gördü.

ESKİŞEHİR 07.03.2021, 16:31
Özel festivale büyük ilgi
banner11

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Genel Sekreter Ayşe Ünlüce'nin konuşmacı olarak olarak katıldığı açılış oturumunda Başkan Büyükerşen böylesine özel bir festivale ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde farkındalık yaratmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından birçok etkinlik gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Directed By Women Turkey iş birliği ile her sene düzenlenen ve uluslararası kadın yönetmenlerin kısa filmlerini Eskişehirliler ile buluşturan festival pandemi nedeniyle bu yıl online olarak gerçekleştirildi. 6-7-8 Mart tarihlerinde dolu dolu bir program ile sanatseverlerle buluşan festivalin açılış oturumunda festivalin paydaşları bir araya geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Genel Sekreter Ayşe Ünlüce'nin de katıldığı oturumda Başkan Büyükerşen 8 Mart ile ilgili düşüncelerini dile getirdi. Kadınların yaşamın her alanında olması gerektiğini ifade eden Başkan Büyükerşen, verilen haklı mücadelelerinde de sonuna kadar kadınların destekçisi olacağını belirtti. Festivalin içerisindeki filmlerin bazılarını izleme fırsatı bulduğunu ve içerisinde barındırdığı mesajların çok kıymetli olduğuna değinen Başkan Büyükerşen, kısa filmlerin sinemalarda film aralarında mutlaka sinemaseverlerle buluşturulması gerektiğini belirtti. Tüm ekibe emekleri dolayısıyla teşekkür eden Ayşe Ünlüce ise bu özel festivale gelecek yıllarda da ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyacaklarını ifade etti.

Açılış oturumu sonrası başlayan festivalde 1 ve 2. gün birbirinden özel filmler izleyici ile buluşurken, Film Sektöründe Kadın Olmak söyleşisinde de birbirinden değerli sanatçılar bir araya geldi. Ayrıca festival kapsamında film yönetmeni kadınlar izleyicilerden gelen soruları da online söyleşilerde yanıtladı.

Yorumlar (0)
21
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@