Özel EOSB Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinde 10 Kasım Anma Töreni Düzenlendi

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 83. yılı dolayısıyla Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen anma törenine katıldı.

Eskişehir 10.11.2021, 15:34
Özel EOSB Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinde 10 Kasım Anma Töreni Düzenlendi
banner11

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 83'üncü yılı dolayısıyla Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden bir anma töreni düzenlendi. Törene Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Okul Müdürü Rahmi Özyiğit, müdür yardımcıları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Öğrencilerin Atatürk büstüne çiçek bırakması ile başlayan törende; saat 9’u 5 geçe tüm öğrenci, öğretmen ve personeli Ata’ya saygı duruşunda bulundu.

İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından törende konuşan Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, "Bugün, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 83. yıldönümü dolayısıyla saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk, askeri zaferlerin ekonomik zaferlerle taçlandırılması gerektiğini ifade ederek, Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmakla kalmamış, emsalsiz dehası ile kalkınma seferberliği başlatarak, eğitimden sanata hukuktan ekonomiye her alanda çağın ötesinde bir vizyonla inkılaplar gerçekleştirmiştir. Bize düşen, 10 Kasım'ları bir yas günü haline getirmek değil, O'nun hedeflerini, fikirlerini hissetmek ve ülkemiz için ortaya koyduğu vizyonu hayata geçirmek üzere çalışmaktır. Atatürk'ün bize bıraktığı emanetlere her daim sahip çıkacağız. Bu noktada siz gençlere büyük görevler düşmektedir. Atatürk'ün geleceği gençlere emanet ettiğini unutmamalı; onun fikirleri, ilkeleri ve görüşleri daima yolunuzu aydınlatmalıdır. Büyük Atatürk; ışığın ışığımız, yolun yolumuz, senin gösterdiğin hedeflere ulaşmak en kutsal vazifemizdir. Gençlerimiz açtığın bu yolda, yürümeye devam ediyorlar. Bu vesileyle Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyorum" dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@