Özel bireyler toprağa dokunuyor

Tepebaşı Belediyesi İbrahim Ethem Kesikbaş Montaj Atölyesi öğrencileri, Gönüllü Bahçesinde hem keyifle vakit geçiriyor hem de toprak ile uğraşarak üretmenin hazzını yaşıyor.

Eskişehir 15.09.2021, 15:46
Özel bireyler toprağa dokunuyor
banner11

Tepebaşı Belediyesi İbrahim Ethem Kesikbaş Montaj Atölyesi öğrencileri, atölye çalışmaları dışındaki zamanlarını da verimli bir şekilde geçiriyor.

Tepebaşı Belediyesi’nin Aşağı Söğütönü Mahallesi’nde bulunan Mustafa Mansız Gönüllü Bahçeleri’nde kendilerine tahsis edilen Sedir 4 numaralı bahçede toprak ile buluşan 10 özel birey, birçok çeşitte ürün yetiştiriyor. Sebze fidelerini eken bireyler, şimdilerde emeklerinin karşılığını toplayarak mutlu oluyor. Ektikleri fidelerin sulamasını da kendileri yapan özel bireyler, ürünlerinin yetişmesini de aşama aşama takip ediyor. Ağustos ayı itibariyle bahçede yetişen domates, biber, salatalık, patlıcan, kabak ve nane gibi bitkileri olgunlaştıkça toplayıp yedikleri için memnun olduklarını belirten bireyler, Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkür ediyor.

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri ise kış döneminde özel öğrenciler ile birlikte kış sebzelerini yetiştirmek üzere planlama yapılacağını bildirdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@