Özcan: Bu iş bu yıl bitecek bitmek zorunda…

Odunpazarı ve Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan, Karapınar Gecekondu Önleme Projesi için “Bu iş bu yıl bitecek. Bitmek zorunda” dedi.

ESKİŞEHİR 24.02.2022, 10:14 24.02.2022, 10:23
Özcan: Bu iş bu yıl bitecek bitmek zorunda…
banner11
banner223

Murat Özcan, eskisehir.net’teki Haftalık programında Cihan Yıldırım’ın konuğu oldu. Yayında Karapınar Gecekondu Önleme Projesi (Karapınar, Huzur, Erenköy) konuşuldu. Birinci etabı yapılan, ikinci etabı ise TOKİ ve Odunpazarı Belediyesi arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle yıllardır başlayamayan proje hakkında şöyle konuştu:

KAZIM KURT 2014’TE YETKİYİ ALDI
“Sayın Belediye Başkanı ilk günden beri TOKİ’yi rant kurumu, sanki devletimizin bir kurumu değil de yurt dışından buraya gelmiş holding gibi zannediyor. Dehşet bir şekilde agresif tutum sergileyerek, uzlaşmacı bir tutum sergilemeyerek… Seçimden sonra irtibat bürolarını kapattı. Ben buraya TOKİ’yi sokmayacağım dedi… Eski tartışmaları gündeme getirmek istemiyoruz. TOKİ ‘Beni buraya sokmayacaksan geri kalan iyi kim tamamlayacak’ dedi. Kazım Bey, yetki devri protokolü yapalım, bu işi ben yapayım dedi. Bu yetki devri 2014 yılında imzalandı… Biz üç dört yıl yetki kimde diye tartıştık. Biz o bölgenin sorunlarını biliyoruz. Çözüm yöntemlerini de biliyoruz.”

SABIR BİZDE DE KALMADI
Bölge halkı bizi de eleştirse, Kazım Bey’i de eleştirse yerden göğe kadar haklı. Bi şey demiyorum. Ama bu iş burada kalmadı. Bu iş bu yıl bitecek. Bitmek zorunda. Ya oturup iki kurumu anlaştıracağız, ya da sen yapmıyorsan nasıl yapılır burası TOKİ’ye soracağız… Bu bölgenin halkı bu ızdıraptan kurtulacak. Bir şekilde sonuç alacağız. Yakında Ankara’da toplantılar olacak. Ya bu kurumlar bir noktada anlaşacaklar ve bu iş bitecek ya da B planı olarak ne devreye girecekse girecek. Ama gülen Karapınar, Huzur ve Erenköy halkı olacak. Bunun sonraki senelere aktırılma sabrı bizde de kalmadı. Bölge halkına ‘üç beş yıl daha bekleyin’ demek bir belediye başkanına yakışmaz. Vekilinden, il başkanına, meclis üyesine kadar kimseye yakışmaz.”

Yorumlar (1)
Odunpazarı Eskisehir 4 ay önce
Kazım başkana helal olsun başkan oldugundaki ilk cümlesi " siz buradaki halka sordunuzmu istiyormusunuz diye" söylemişti siz rant uğruna yaparsınız kimseye sormadan ben istemiyorum kardeşim müstakil evimi verip neden sizi zengin edeyim
13
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@