Otobüs ile yolculuk için izin gerekiyor

Toplum sağlığının korunması amacıyla bilim kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda şehirler arası otobüs yolculukları izne bağlandı. Yolculuk yapmak zorunda olan ve belirlenen şartları sağlayan vatandaşlar Seyahat İzin Kurulu'ndan alacağı izin ile yolculuk edebiliyor.

Eskişehir 29.03.2020, 13:36
Otobüs ile yolculuk için izin gerekiyor
banner11

Pandemi tedbirleri çerçevesinde bütün vatandaşların bulunduğu şehirlerde kalması ve salgının yayılmasının önlenmesi amacıyla otobüsler ile şehirler arası yolculuk yapmak 28 Mart 2020 itibariyle izne tabii tutuldu. Otogar içerisinde kurulan ve içerisinde çeşitli kurumlardan yetkililerin oluşturduğu Seyahat İzin Kurulu, gerekli şartları sağlayan vatandaşlara seyahat izinlerini vermeye başladı. Doktor kararıyla sevki uygun görülenler, 1. derece yakını vefat eden veya ağır hasta olanlar, son 15 gün içerisinde geldiği yerde kalacak yeri olmayan vatandaşlar seyahat izni alarak yolculuk gerçekleştirebiliyor.

Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planı kapsamında Otogarda gerekli önlemleri aldıklarını ifade eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, girişlerde personeller de dahil olmak üzere herkesin termal kameralar ile kontrol edildiğini belirttiler. Otogar içinde sosyal mesafe konusunda anonsların yapıldığına dikkat çeken yetkilileri, seyahat etmek zorunda olan ve şartları sağlayan vatandaşların Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne gelerek Seyahat İzin Kurulu ile iletişime geçebileceğini belirttiler.

Yorumlar (2)
Yücel demir 1 yıl önce
Eşim rahatsız.ben eskişehirde çalışıyorum.ailem mersinde.şu an 20 gün izne çıkarıldım.bu izin dönemini ailemin yanında olmak istiyorum.
hasan uğur özkan 13 ay önce
Kızım ve oğlum orada mahsur kaldı. iş yerim kapandığından. ev kirasını gönderemiyorum. izin al diyorum vermiyorlar. nasıl birşey sokakta mı kalacaklar. neden izin vermiyorlar.
10°
parçalı az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@