Otizmde farkındalık yaratalım!

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’ne özel, Eskişehir’de yaşayan Sanatçı Ekaterina Dunaeva Instagram hesabından canlı söyleşi gerçekleştirecek.

Eskişehir 29.03.2021, 15:32
Otizmde farkındalık yaratalım!
banner11

Tüm dünyada çeşitli etkinliklerle kutlanan “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü” için hazırlıklara başlandı. Her 55 çocuktan birinin otizmli olduğu günümüzde sık sık bilinçlendirme kampanyaları için faaliyetler yapılıyor.
Eskişehir’de yaşamını sürdüren ve birçok etkinliğe imza atmış Sanatçı Ekaterina Dunaeva’da otizm tanısı koyulan 10 yaşındaki oğlu Uzay ve tüm otizmli çocuklar için 2 Nisan Cuma günü saat 19.30’da Instagram hesabından (Ekaterina_Dunaeva) canlı söyleşi düzenleyecek.
Özel Eğitim Uzmanı Dr. Elçin Yüksel’in konuk olacağı söyleşi ‘YÜZLEŞME’ adını taşıyor.

Konuyla alakalı düşüncelerini belirten Dunaeva, “Otizm gerçeğinden kaçmak, onu yok saymak çözümün önündeki en büyük engel, bu söyleşimizde uyandığımız, kaçtığımız, yok saydığımız gerçeklerle yüzleşmeye davet ediyoruz insanları. Çözüm için önce kabul etmeliyiz. Ben gerçekleri konuşmayı seçiyorum. Sizlerde seçiyorsanız gelin birlikte konuşalım. Bu sefer ki Otizm Farkındalık Günü’nde, farklarımızı konuşalım, günün hakkını verelim.” diyerek herkesi bu anlamlı söyleşiye davet etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@