Öncel, Bakkal ve Bayiler Odasına aday

Mehmet Akif Öncel, ocak ayında seçime gidecek olan Eskişehir Bakkal ve Bayiler Odası Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Eskişehir 11.11.2021, 13:41
Öncel, Bakkal ve Bayiler Odasına aday
banner11

Adalar’da Molli Cafe’de gerçekleşen basın toplantısında ekibiyle birlikte konuşan Öncel, yaklaşık 20 yıldır sektörün içinde olduğunu söyleyerek, aday olmasının sebebini şu sözlerle açıkladı;

“Son yıllarda sektörümüzde yaşanan gelişmeler ve biriken sorunlarımız, özellikle pandemi süresince yaşanan haksızlıklar karşısında sektör olarak ne kadar savunmasız kaldığımızı hep birlikte gördük. Bu makamlara talip olan kişilerin sesi daha bağımsız, daha hür ve daha güçlü çıkmalı. Ama maalesef geçen süreçte bunu göremedik. Bundan dolayı camiamızın haklarını layıkıyla savunmak için Bakkal ve Bayiler Odası Başkanlığına aday olmaya karar verdim.”

22.00 yasağına karşı mücadele edeceğim

Öncel, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Yıllardır sektörün içindeyim. Odamıza kayıtlı olan tüm meslek dallarının sorunlarını oluşturmuş olduğum ekip arkadaşlarımızla birlikte yakinen çok iyi biliyoruz. Her meslek dalını temsil eden arkadaşlarımla birlikte sorunlarımızı en yüksek perdeden diyalog içinde yasalar çerçevesinde savunmaya hazırız. En büyük sorunlarımız arasında orantısız çoğalmak ve bu anlamda Avrupa ülkelerinde olduğu gibi nüfusa oranlı işyerleri olmasının mücadelesini vereceğimi büyük zincir marketlerinin önüne geçilmesi için marketler yasasını daha güçlü dile getirilmesi, küçük esnafın korunup kollanması için gereken mücadeleyi ortaya koyacağım. TAPDK belgesi olan işletmelerimiz için kangren haline gelen saat 22.00 yasağının haksız olduğunu düşünüyoruz. Esnetilmesi veya kaldırılması için gereken mücadeleyi vereceğim.”

“Ticaretin siyaseti olmaz! Haklı çıkarlarımız doğrultusunda tüm kurum ve kuruluşlar önünde hakkımızı savunma enerjisini kendimde ve tüm ekip arkadaşlarımızda görüyorum ve hiç kimsenin güdümünde olmadan odamız üyesi değerli meslektaşlarımızın oluru ile hür irademizle Eskişehir Bakkal ve Bayiler Odası Başkanlığı’na adaylığımı ilan ediyor, kamuoyuna saygıyla duyuruyorum.”

Öte yandan Öncel, mevcut başkan İsmail Hakkı Ördek’ten başka aday olmadığı için Ördek’le yarışacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@