Ömer Asaf Tosun Eskişehirli şiir tutkunları ile buluştu

Gerçekleştirdiği çalışmalar ile öğrenci, akademisyen ve edebiyat tutkunlarına ev sahipliği yapan Odunpazarı Belediyesi Ataol Behramoğlu Kitaplığı, her ay düzenlediği ‘Şiir Dinletisi ve Söyleşi’ etkinliğine devam ediyor.

Eskişehir 21.02.2020, 13:53
Ömer Asaf Tosun Eskişehirli şiir tutkunları ile buluştu

Etkinliğin bu ay ki konuğu ise şair ve fotoğraf sanatçısı Ömer Asaf Tosun oldu. Geçtiğimiz hafta 2’nci şiir kitabı Çelişigüzel yayınlanan Tosun, söyleşinin ardından kitaplarını imzaladı.

ESİAD Salonu’nda gerçekleştiren etkinliğe Şair Emel İrtem ve Rahmi Emeç’in yanı sıra çok sayıda şiir tutkunu katıldı. Söyleşide dilin özellikleri, fotoğraf ile şiirin benzer ve farklı yanlarına dikkat çeken Tosun, katılımcıların sorularını cevapladı. Söyleşiye kendini tanıtarak başlayan Tosun, dili tartışmaya açtı. Karşılıklı sohbet havasında geçen söyleşide Tosun, dilin yaşayan canlı bir varlık olduğunu söyledi. Dilin devrimci olduğuna dikkat çeken Tosun, örnekler vererek açıklamalar yaptı. Bazı kelimelerin zaman içinde unutulduğunu ifade eden Tosun, bazı kelimelerin ise hiç kullanılmadığını dile getirdi.

Aynı zamanda fotoğraf sanatçısı olan Ömer Asaf Tosun, fotoğraf ile şiirin benzer ve farklı yanlarını anlattı. Tosun, söyleşi sonrasında kitaplarını imzaladı.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu