Okul öncesi eğitim kurumlarında uzaktan eğitime geçilmelidir

Eskişehir Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, "Eskişehir'de artan vakalar karşısında okul öncesi eğitim kurumlarında uzaktan eğitime geçilmelidir" dedi.

Eskişehir 29.11.2020, 12:03
Okul öncesi eğitim kurumlarında uzaktan eğitime geçilmelidir
banner11

Alkan'ın açıklaması şöyle:

"Okul öncesi eğitim kurumlarında uzaktan eğitime geçişiyle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı yetkiyi valiliklere bırakan yazı yayımlandı. Birçok il okul öncesi eğitimde uzaktan eğitim modeline geçiş yapmaya başladı.

Eğitim Sen olarak salgının başından itibaren yüz yüze eğitime geçilmesi konusunda açıklamalar yaptık. Fakat bu koşullarda olamaz dedik. Nitekim salgının vaka artışları üzerine okullarda tekrar uzaktan eğitime geçildi. Yalnızca zorunlu olmayan okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün eğitimin sürdürülmesine karar verdi Bakanlık. Kısa zamanda bu uygulamada gösterdi ki şeffaf olmayan süreç yönetimi eğitimde de duvara tosladı. Çünkü, sadece 3 saat eğitim ile çocuklarımızın ihtiyaçlarına cevap üretemeyiz. En başta somut olan bu durumu değerlendirme yapmak gerekir. O nedenledir ki,

Çalışan anne ve babalardan birine ücretli izin verilmelidir.

En az 14 gün kapanmak zorundayız.

Eğitim Sen olarak okul öncesi öğretmen arkadaşlarımızın ve öğrencilerimizin yaşamlarını salgında riske atan uygulamaya karşı mesleğimize,

MEB’ in sorumluluğu öğretmenlerin, öğrencilerin haklarını korumaktır.

Haklarımıza, öğrencilerimizin eğitim hakkına sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Okul öncesi eğitim kurumlarında çalışan öğretmen arkadaşlarımızın ve tüm eğitim emekçilerinin, öğrencilerimizin sesine ses olmaya devam edeceğiz."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@