Öğretmenlere toptan saldırıyı kabul etmiyoruz

Geçtiğimiz günlerde Orhangazi Ortaokulu'nda yaşanan, öğrenciye darp olayıyla ilgili, Eğitim-Sen Şube Başkanı Faik Alkan açıklamalarda bulundu. Alkan, "Orhangazi Ortaokulu'nun öğretmenlerine yapılan toptan saldırıyı kabul etmiyoruz." dedi.

banner162
Eskişehir 14.01.2020, 10:29 14.01.2020, 10:50
Öğretmenlere toptan saldırıyı kabul etmiyoruz
banner11

Geçtiğimiz günlerde Orhangazi Ortaokulu'nda yaşanan, öğrenciye darp olayıyla ilgili, Eğitim-Sen Şube Başkanı Faik Alkan açıklamalarda bulundu. Alkan, "Orhangazi Ortaokulu'nun öğretmenlerine yapılan toptan saldırıyı kabul etmiyoruz." dedi.

Alkan'ın açıklamasının tamamı şu şekilde:

"Eskişehir eğitim ortamında son günlerde en çok tartışılan Orhangazi Ortaokulundaki gelişmeler bir çok tartışmayı gündeme taşıdı. Eğitim-Sen olarak şidettin her türlüsüne karşı olduğumuzu her seferinde kamuoyu ile paylaşmaktayız. Bu okulda da yaşanan gelişme adli idari olarak en kısa zamanda sonuçlanmalı gerekli tedbirlerde bir an önce alınmalıdır. Eğitim öğretim yılının son günlerinde Eskişehir'de yaşanan bu gelişme şüphesiz herkesi üzmüştür. Fakat Orhangazi Ortaokulunda çalışan eğitim emekçilerini daha fazla yaralanmış hatta travmaya neden olmuştur. Bu okulumuz güzide bir okuldur. Burada çalışan arkadaşların toptancı bir anlayışla başta sosyal medya olmak üzere bir çok platformda hedefe konması, itibarsızlaştırılması kabul edilemez. Kısaca sapla samanı ayırmak gerekmektedir. Bu okulumuzda fedekarca çalışan öğretmen arkadaslarımıza kimsenin hakaret etmeye, küfür etmeye hakkı yoktur. Hatta 170 yıllık öğretmenlik mesleğinin onurunu tartışmaya açmak kabul edilemez. Eskişehirde eğitim emekçileri yalnız değildir. Evet son olay göstermiştir ki eğitimde sorunlarımızı önlük ve zil seslerine indirgersen, bilimsel eğitim sisteminden koparırsan çağı yakalayamazsın. Siyasal iktidarın uyguladığı politikaların sonucu olarak şiddetin her türlüsü neredeyse hayatın doğal parçası haline geldi. Buna dur demek zorundayız. Ama bunu yaparken hata yapanları korumadan, işini layıkıyla da yapanları rencide etmeden moral ve motivasyonunu bozmadan yapmak gerekmektedir."

Yorumlar (2)
Hasan 1 yıl önce
Sizleri gönülden destekliyorum. Söz konusu öğrencinin aile hayatı mutlaka ama mutlaka incelenmeli. Önemli çünkü darağacına çıkarılan Orhangazi Okulu öğretmen ve idarecileri sahipsiz değilsiniz dik durun yeter. Söz konusu öğrenci kaç okul değiştirmiş geldiği okulardaki yönetici ve öğretmenlerle mutlaka görüşün. Ama aile hayatı mutlaka incelenmeli...
Ayşe 1 yıl önce
Nihayet bu olaylarla ilgili tek güzel yazı bu oldu.Tüm medya neyin ne olduğunu bilmeden yayın yaptınız.Araştırma gereği bile duyulmadan yayın yaptınıx.Olan zavallı öğretmenler velilere oldu.Bu karaşadığınız Orhangazi Ortaokulunu nasıl akloyacalsınız bakalıö.
-1°
hafif kar yağışlı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@