'Öğretmenler sabredin, yakında her şey İYİ olacak'

İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Emine Edizgil, parti olarak öğretmenlerin yanında olduklarını belirterek, "İYİ Parti olarak Eskişehir’deki eğitim sendikalarına sesleniyoruz: Endişe etmeyin, bu millet sizinle, İYİ Parti sizinle… Mutsuz öğretmenler, mutlu nesiller yetiştiremez… Öğretmenler sabredin, yakında her şey İYİ olacak" dedi.

ESKİŞEHİR 04.11.2022, 13:35 04.11.2022, 13:56
banner11

Atahan Gezer

İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Emine Edizgil, mutsuz öğretmenlerin mutlu nesiller yetiştirmesinin mümkün olmadığını dile getirerek, "Öğretmenler sabredin, yakında her şey İYİ olacak" diye konuştu.

Edizgil, yönetim kurulu üyeleriyle parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün “Öğretmenler! Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” diyerek eğitimin ve eğitimcilerin önemine işaret ettiğini anımsattı.

Başöğretmen Atatürk'ün "Toplumun düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir” sözleriyle de Türk milletinin gerçek düşmanının cehalet olduğunu belirttiğini aktaran Edizgil, şöyle devam etti:

"Bu savaşı kazanacak başkomutanların ise öğretmenler olduğunu ifade etmiştir. Ancak günümüzde el üstünde tutmamız gereken öğretmenlerimiz, büyük sıkıntılar içindeler. Son olarak tüm Türkiye’de olduğu gibi Eskişehir’de de öğretmenlerimiz iş bıraktılar. Son söyleyeceğimiz sözü ilk söyleyelim; İYİ Parti olarak öğretmenlerimizin yanındayız. Açık bir şekilde ortadadır ki Öğretmenlik Meslek Kanunu, eğitimdeki hiçbir sorunu çözmeyi amaçlamıyor. Bugün Ankara’da Saray sefası sürenler varken, Eskişehir’de onlarca mahallede ya okul bulunmamaktadır. Pek çok okulun da derslik ve öğretmen sayısı yetersizdir. AKP’nin işe yaramaz isimleri kamudan 10 – 11 maaş alırken, öğretmenlerimiz tek maaşla ay sonunu getirememektedir. Pek çok öğretmenimiz, sözleşmeli adı altında sömürülmektedir. Ülke genelinde 95 bin sözleşmeli öğretmen bulunmaktadır. Birilerinin emrinde 13-14 tane uçan saraylar bulunurken, pek çok yerde çocuklarımız küçücük ayakları üşüyerek, okula terlikle yürümektedir. Birileri saraylarda sefahat içinde yaşarken, o sarayın adamları da ayrı bir safahat yaşamaktadır. Kimi saray adamları sahip olduğu dükkanlarını devlet kooperatiflerine kiralayarak yetim hakkı yemektedir. Kimi saray adamları da devlet kurumlarının dava dosyaları üzerinden servetine servet katmaktadır. Özetlemek gerekirse birileri kazanın dibini sıyırırken, Vatandaşın çocukları okulda bir kap öğlen yemeği bile yiyememektedir."

Edizgil, öğretmenlerin kendi içinde bölünmeye çalışıldığına da değinerek, "Başöğretmenlik diye bir saçmalık kabul edilemez. Türkiye’nin tek bir Başöğretmeni vardır. Onun da adı Mustafa Kemal Atatürk’tür. Uzman öğretmenlik de ayrı bir saçmalıktır. Bu sistem öğretmen odasında bile ayrımcılık yapma sistemidir. İYİ Parti olarak diyoruz ki; Her öğretmen uzmandır!.. Öğretmenlerin sınavlara tabi tutulması ise ayrı bir saçmalıktır. Saray’ın KPSS sınavlarının bile ne olduğunu daha yeni gördük. İYİ Parti olarak öğretmenlerimizin yanındayız. İYİ Parti olarak Eskişehir’deki eğitim sendikalarına sesleniyoruz: Endişe etmeyin, bu millet sizinle, İYİ Parti sizinle… İYİ Parti olarak diyoruz ki, “Mutsuz öğretmenler, mutlu nesiller yetiştiremez…İYİ Parti olarak diyoruz ki, öğretmenler sabredin, yakında her şey İYİ olacak." dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@