Öğretmenler İçin Hizmet İçi Eğitim Programı Projesi'nin çalışmaları başladı

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eksi 25 Derneği işbirliğinde, Hollanda Hükümeti MATRA programı tarafından desteklenen 'Öğretmenler İçin Hizmet İçi Eğitim Programı Projesi'nin saha çalışmaları başladı.

Eskişehir 20.06.2018, 17:29
Öğretmenler İçin Hizmet İçi Eğitim Programı Projesi'nin çalışmaları başladı
banner11

Gazi Kız Meslek Lisesi Toplantı Salonu'nda gerçekleşen açılış töreni ile başlayan çalışmalar, 5 gün boyunca sürecek. Açılışta Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Çocuk İhmali ve İstismarı Önleme Komisyonu tarafından "Eskişehir Modeli" tanıtıldı. Çalışmalarda Eskişehir’in model il olması hedefleniyor. 


İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, projenin tanıtım töreninde bir konuşma yaptı. Özen konuşmasında öğretmenlerin istismarı fark etmek, müdahale etmek ve önleme konusunda farkındalığının arttırılmasının önemine değindi. Çalışmanın bu aşamasında Odunpazarı ve Tepebaşı ilçelerinde görevli 300 okul yöneticisinin eğitim çalışmasını tamamlamasıyla, projenin ivme kazanacağını belirten Özen, çalışmaya destek olan tüm kurumlara ve katılımcılara da teşekkür etti. 


Öte yandan açılış toplantısına; Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özden Akkaya, Eksi 25 Derneği Başkanı Burak Karakaya ve davetliler katıldı. 

Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@