Öğrencilerimizin mağduriyetine sessiz kalmayacağız!

Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan erken tarihe çekilen YKS sınavı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Alkan, "Yaşamlarının başlangıcında çocuklarımıza yaşatılan travmayı kabullenmek mümkün değildir." dedi.

Eskişehir 12.05.2020, 10:01
Öğrencilerimizin mağduriyetine sessiz kalmayacağız!
banner11

Eskişehir iş ilanları için tıklayın

Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, erken tarihe çekilen YKS sınavı ile ilgili düşüncelerini paylaştı. Alkan, "Milyonlarca öğrencinin geleceğini belirleyecek, aynı zamanda da yüzbinlerce öğrencinin, eğitim ve bilim emekçisinin sağlığını yakından ilgilendiren konularda 04 Mayıs 2020 tarihinde yapılan açıklamalar kaygılarımızı artırdı. 20 Haziran tarihinde yapılacak olan LGS ve 27-28 Haziran tarihinde yapılacak olan YKS öğrencilerimizin yaşamı açısından belirleyici öneme sahiptir. Salgının henüz bitmeyeceğinin belli olduğu bir dönemde, alınan önlemler ne olursa olsun, yapılacak olan sınavlara öğrencilerimiz kaçınılmaz olarak kaygı ile katılacaktır. Ayrıca, YKS’nin Temmuz ayında yapılacağı düşüncesi ile hazırlıklarını sürdüren, bu tarihe göre planlarını yapan öğrenciler, sınavın yeniden Haziran ayına alınması ile ciddi sorunlar yaşamıştır. Yaşamlarının başlangıcında çocuklarımıza yaşatılan travmayı kabullenmek mümkün değildir." ifadelerini kullandı.

YAPILAN TERCİH ÖĞRENCİLERİMİZİN SAĞLIĞINDAN YANA DEĞİLDİR

Karar alıcıları yeniden düşünmeye davet eden Alkan, sözlerini şöyle bitirdi. "Ortaya konulan eleştiri, öneri ve düşünceler yok sayılmakta, söz konusu kararların uygulanması durumunda öğrencilerimizin yaşamlarında oluşabilecek sorunlar göz ardı edilmektedir. Oysa, kamu yöneticilerinden beklenen, eleştiri, öneri ve düşünceleri takip ederek aldıkları kararlarda gerekli düzeltmeleri yapmalarıdır. Demokratik bir işleyişte olması gereken, yöneticilerin uygulamalarını ve politikalarını kamuoyunun düşüncelerine göre sürekli değerlendirme ihtiyacı hissetmeleri olmalıdır. Ancak, yaşadığımız gerçeklikte kamu yöneticileri bırakın kamuoyunun düşüncelerini dikkate almayı, bunların ifade edilmesini dahi istememektedirler. Eğitim Sen, koşullar ne olursa olsun öğrencilerimizin mağdur edilmesine sessiz kalmayacak, çocuklarımızın eğitim ve sağlık hakkı için mücadeleyi sürdürecektir."


 

Yorumlar (0)
hafif kar yağışlı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@