Öğrenciler Eskişehir'i zirveye taşıdı

Üniversite Araştırmaları Laboratuarı (ÜNİAR) tarafından binlerce öğrenci içerisinde yapılan ‘Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri’ araştırmasında  Eskişehir, bir kez daha Türkiye’nin üniversite öğrenci başkenti seçildi.

Eskişehir 18.07.2019, 13:00
Öğrenciler Eskişehir'i zirveye taşıdı
banner11

Eskişehir, 81 ilde 188 üniversitede yapılan 2019 Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri araştırmasında Türkiye’nin öğrenci başkenti seçildi. ÜNİAR kurucuları Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre 33 bin 715 öğrencinin birçok farklı alandaki memnuniyetleri belirlendi. Güven, eğlence, spor, halkla ilişkiler, halkın tutumu, sanatsal ve kültürel etkinlikler gibi konularda öğrencilerin cevaplarına göre belirlenen araştırmanın sonucunda üniversite öğrencilerinin yaşamaktan en memnun oldukları şehir, Eskişehir oldu.  

Araştırmada üniversite öğrencilerin en yüksek memnuniyet duyduğu şehirler sırasıyla Eskişehir, Aydın, Antalya, İzmir, Çanakkale, Bursa, Muğla, Tekirdağ, Edirne ve Ankara olurken, En yüksek ve ciddi memnuniyetsizliğin yaşandığı şehirler sırasıyla Afyonkarahisar, Aksaray, Çankırı, Iğdır, Ağrı, Bayburt, Bitlis, Kilis, Muş, Yozgat,Şırnak, Bingöl ve Hakkari oldu.

Yorumlar (0)
11°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@