Odunpazarı’ndan katılımcı belediyecilik örneği

“Odunpazarı Belediyesi 2020-2024 Stratejik Planı Paydaş Anketi” yayınlayan Odunpazarı Belediyesi, bu kez Odunpazarı Kent Konseyi ve mahalle meclisleri ile toplantı yaptı. 

Eskişehir 21.07.2019, 12:51
Odunpazarı’ndan katılımcı belediyecilik örneği
banner11

Katılımcı yönetim anlayışı ile yönetilen Odunpazarı Belediyesi, paydaşlarını artırmak ve katılımcılık anlayışını genişletmek için çalışmalarına devam ediyor. 2020-2024 Stratejik Planının hazırları kapsamında daha önce birim müdürleri toplantı yapan, şehirdeki demokratik kitle örgütleri, sendika ve odalar ile Ortak Akıl Çalıştayları düzenleyen, resmi web sitesinden “Odunpazarı Belediyesi 2020-2024 Stratejik Planı Paydaş Anketi” yayınlayan Odunpazarı Belediyesi, bu kez Odunpazarı Kent Konseyi ve mahalle meclisleri ile toplantı yaptı. 

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un da katıldığı toplantı, Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı. Kent Konseyi üyeleri ve mahalle meclislerinden Odunpazarı Belediyesi çalışmaları ve planları ile ilgili görüşler alan Başkan Kurt, Stratejik Planın oldukça geniş bir katılımla oluşturulması gerektiğini söyledi. 

Odunpazarı Belediyesi’nin 2020-2024 Stratejik Planı için daha önce de demokratik kitle örgütleri, meslek odaları, sendikalar ve kent konseyinin katılımıyla toplantılar yapıldığını belirten Başkan Kurt, katılımcı yönetim anlayışını önemsediklerini vurguladı. Odunpazarı Belediyesi’nin paydaş sayısını artırmak istediklerini de ifade eden Başkan Kurt, “Odunpazarı’nı hemşerilerimizle birlikte yönetmek istiyoruz. Biz, bu birlikteliğe değer veriyoruz. Odunpazarı’nı şeffaf, sosyal demokrat, halkçı ve katılımcı bir anlayış ile yönetiyoruz. Bu anlayışı daha da geliştirmek istiyoruz. Bu nedenle de nasıl bir Odunpazarı ve Odunpazarı Belediyesi istediğinizi bize rahatlıkla söyleyebilirsiniz” dedi. 

Başkan Kurt konuşmasının ardından, Necdet Sağlam tarafından bir sunum yapıldı. Bu sunumun ardından da katılımcılar, fikirlerini söyledi. 

Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@