Odunpazarı’nda katılımcı belediyeciliğin son örneği: Çevre Parkı

Katılımcı Belediyecilik anlayışını benimseyen Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarı Kent Konseyi, meslek odaları ve sendikalarla çalışmalarına devam ediyor.

Eskişehir 31.05.2018, 14:56
Odunpazarı’nda katılımcı belediyeciliğin son örneği: Çevre Parkı
banner11

Her fırsatta demokratik kitle örgütleri, meslek odaları ve sendikalar ile birlikte çalışmanın önemine dikkat çeken Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Çevre Parkı’nın çalışmalarını Odunpazarı Kent Konseyi ve Elektrik Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi’nden fikir alarak yürüttü. 
Odunpazarı Belediyesi son olarak 4 Haziran’da açılışını yapmaya hazırlandığı Çevre Parkı’nın yapımında katılımcı belediyecilik örneği gösterdi. Odunpazarı Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu’nun fikirleri alınarak hazırlanan Çevre Parkı için Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Eskişehir Şubesi’nden de destek istendi.  Çevre Çalışma Gurubu, Eskişehir EMO ve Lefkoşa Türk Belediyesi’nden Onur Üçüz, Vadişehir Mahallesi Nevruz Caddesi üzerinde bulunan 8 bin metre kare büyüklüğündeki Çevre Parkı’na giderek incelemelerde bulundu. 


ÇEVRE BİLİNCİ İLE İLGİLİ EĞİTİMLER VERİLECEK
Geri dönüşüm malzemelerinden yapılan çocuk oyun alanı, çiçeklikler, süs havuzu, heykel ve gölgelikleri inceleyen heyet, bu parkta toplumun farklı kesimlerine çevre bilinci ile ilgili eğitimler düzenleneceğini duyurdu. Çevre Parkı’nın katılımcı belediyeciliğin güzel bir örneği olduğunu belirten heyet üyeleri, çalışmalarını demokratik kitle örgütleri, sendika ve meslek odalarının fikirlerini alarak yürüten Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’a teşekkür etti. 
 

Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@