Odunpazarı yenileniyor

Kazım Kurt: “Odunpazarı'nda hemşehrilerimizin daha sağlam, sağlıklı ve estetik evlerde yaşamalarını istiyoruz”

Eskişehir 07.08.2018, 14:39
Odunpazarı yenileniyor
banner11

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi, Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde Sokak Sağlıklaştırma Projesi başlattı. Tarihi Bölge’de yer alan evler, Odunpazarı Belediyesi tarafından onarılıyor. Proje ile ilgili konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, “Hemşehrilerimizin daha sağlam, sağlıklı ve estetik evlerde yaşamalarını istiyoruz” dedi.

Odunpazarı Belediyesi Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde sokak sağlıklaştırma çalışmaları başlattı. Eskişehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nca onaylanan Proje doğrultusunda başlanan çalışmalar kapsamında Odunpazarı Kentsel Sit Alanı içinde yer alan; Dedelek, Mumcu ve Hatipler Sokakta yer alan 28 yapıda dış cephe restorasyon çalışmaları yürütülüyor. 

Odunpazarı Belediyesi’nin Odunpazarı Kentsel Sitinin dokusunu kurtarmak ve kültür turizmine kazandırmak amacıyla sokak sağlıklaştırma Projesi çalışmalarına devam edeceğini belirten yetkililer, dış cephe restorasyon çalışmalarının Malhatun Caddesi’nin doğusuna kaydırıldığını ifade etti. 

SOKAK İYİLEŞTİRME PROJESİYLE TURİZM POTANSİYELİ ARTACAK
Odunpazarı Belediyesi’nin Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde başlattığı Sokak Sağlıklaştırma Projesi ile ilgili konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, “Odunpazarılı Hemşehrilerimizin daha sağlam, sağlıklı ve estetik evlerde yaşamalarını istiyoruz. Bunun için de Odunpazarı Belediyesi olarak Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde Sokak İyileştirme Projesi başlattık. Bu proje ile hem tarihi mimarimizi ayakta tutup, turizm potansiyelini arttırmak için çabalıyoruz, hem de burada oturan dar gelirli hemşehrilerimizin daha sağlıklı evlerde oturmalarına imkan sağlamış oluyoruz. Projemizde emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@