Nef Vakfı destekledi, Büyükşehir sağlık çalışanlarına ulaştı

Bilim Deney Merkezi'nde ve atölyelerinde ürettiği ekipmanları sağlık çalışanlarına ulaştırmaya devam eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne bir destek de Nef Vakfı'ndan geldi.

Eskişehir 14.04.2020, 14:43
Nef Vakfı destekledi, Büyükşehir sağlık çalışanlarına ulaştı
banner11

Eskişehir iş ilanları için tıklayın

Alanında uzman hocalar, endüstriyel tasarımcılardan, malzeme ve mekatronik mühendislerinden oluşan Nef Vakfı Pandemi Danışma Heyeti, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin sağlık çalışanları için gerçekleştirdiği ekipman üretimine destek sağladı. Covid-19 ile mücadelede ön saflarda yer alan sağlık çalışanları için ilk günden beri ekipman üretimi gerçekleştirdiklerini ifade eden Nef Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur "Bir olup, birlik olduğumuzda her zorluğun üstesinden gelebileceğimizi biliyoruz. Bu yüzden ilk günden beri Türkiye'nin dört bir yanına sağlık ekipmanları ulaştırıyoruz. Eskişehir'de de Sayın Büyükerşen'in Bilim Deney Merkezi aracılığı ile siperlik ürettiğini duyunca, Eskişehir'e de Hocamız aracılığı ile destekte bulunmak istedik" dedi.

Ekipmanları hızlıca ihtiyaç duyulan sağlık kuruluşlarına ulaştırıldığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise "Birlik, beraberlik ve dayanışma bu günlerde en çok kullandığım kelimeler. İnanıyorum ki bu kötü günleri aşacağız ve geriye birbirinden özel dayanışma örnekleri kalacak. Bunlardan birisini de Nef Vakfı bizlere gösteriyor. Ben başta Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur olmak üzere tüm ekibine Eskişehir'e verdikleri destek dolayısıyla teşekkür ediyorum" dedi.

Gönderilen sağlık ekipmanları Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından sağlık çalışanlarına ulaşmaya devam ediyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@